Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Nagrody Dyrektorów Teatru z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Dyrektorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przyznali nagrody za pracę, trud i zaangażowanie włożone w rozwój naszego Teatru.

Monika Babicka (aktorka) - za subtelne i pełne wdzięku kształtowanie swojego wizerunku scenicznego, a co za tym idzie, także oblicza naszego Teatru. Szczególnie w pamięci zapadły nam niezwykłe kreacje w spektaklach minionego roku: cielesna metafora Wolności w spektaklu „Joanna szalona; Królowa”, sprytna, dowcipna i pełna temperamentu Antosia w „Chorym z urojenia” oraz zadziorna Mała Rozbójniczka, ale za to z wielkim nożem w ręku.

Piotr Michalski (aktor) - za liczne role teatralne, z których każda to perełka. W ubiegłym roku to Berald w „Chorym z urojenia”, charyzmatyczny uzdrowiciel odkrywający najstarszą z prawd: „Trzeba jedynie spokoju. Natura sama z siebie leczy”, czy Suchy Fakt w "Joannie Szalonej; Królowej, ironiczny komentator historii.

Ewa Badziong i Bożena Kulas (krawcowe) - za serdeczną, pełną pasji i artystycznego zaangażowania, kreatywną współpracę ze scenografami i gotowość do powoływania teatralnych kostiumów z codziennych materii.

Sabina Czupryńska i Marzena Szymik-Mackiewicz (Dział Literacki) za to, że potrafią czytać, pisać i myśleć. A także za to, że zawsze są na swoim miejscu, teatr Swój widzą ogromny, aktorów zaś lubią po prostu i po ludzku. Nieobce im są egzotyczne wycieczki, nie tylko do biblioteki, a choćby do średniowiecznej Hiszpanii, osiemnastowiecznych Włoch, czy nawet do Gdyni lat trzydziestych.