Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Podsumowanie XVII Sceny Letniej Teatru Miejskiego

XVII sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca. Od 6 lipca do 19 sierpnia miłośnicy Sceny Letniej mogli obejrzeć kilkadziesiąt spektakli w samym Orłowie oraz przedstawienie Idąc rakiem na „Darze Pomorza”, które swoją premierę miało w maju, a latem cieszyło się tak dużą popularnością, że musieliśmy zaplanować dodatkowe spektakle.

Wśród propozycji Sceny Letniej w Orłowie znalazły się: premiera, która zainaugurowała tegoroczny sezon: W kręgu namiętności – Tango Piazzolla Anny Burzyńskiej w reżyserii Józefa Opalskiego, znane z ubiegłego sezonu i wciąż cieszące się uznaniem publiczności, Słodkie lata 20., 30. …, w reżyserii Jana Szurmieja, a także przeniesione z desek teatru przy ul. Bema: monodram Grzegorza Wolfa Seks, prochy i rock and roll oraz kultowy Bóg mordu Yasminy Rezy, który w plażowej oprawie zyskał nową jakość niezmiennie bawiąc widzów.

Wszystkie propozycje, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, którym nasz teatr na plaży stwarza jedyną, niepowtarzalną możliwość obcowania ze sztuką i przyrodą jednocześnie.

Prócz stałych pozycji repertuarowych kontynuowaliśmy cykl Cała Polska czyta dzieciom, w ramach którego znane osobistości ze świata sztuki, polityki i sportu czytały najmłodszym ulubione przez nich bajki.

Niestety, aura w tym roku nie sprzyjała sztuce. Z powodu deszczu zmuszeni byliśmy odwołać 4 przedstawienia, zaś 2 przerwać w trakcie. Mimo kapryśnego lata Scenę Letnią odwiedziło w tym sezonie ok. 5,5 tysiąca widzów.

I tak już po raz siedemnasty, niezwykły, teatralny zakątek pod gołym niebem, w sąsiedztwie morza tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno było się żegnać po upływie lata...