Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Warsztat aktorsko-muzyczny do spektaklu "Polskie rymowanki albo ceremonie" z Jakubem Sasakiem

Zapraszamy na warsztat do spektaklu "Polskie rymowanki albo ceremonie" Andrzeja Błażewicza i Ewy Rucińskiej. Zajęcia poprowadzi, współpracujący z naszym Teatrem, odtwórca głównej roli w spektaklu i autor opracowania muzycznego do "Polskich rymowanek" - Jakub Sasak.

Termin: 5 marca, g. 14:30-16:30

Zgłoszenia: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Warsztaty do spektakli kierujemy głównie do grup zorganizowanych, choć możliwe są również zgłoszenia indywidualne. Zajęcia dedykujemy wszystkim, którzy widzieli lub zamierzają obejrzeć spektakl, do którego przygotowaliśmy warsztat. Zajęcia są wliczone w cenę biletu na spektakl.

Biogram prowadzącego:

Jakub Sasak

Urodzony na Śląsku, edukowany w Krakowie, aktualnie zamieszkały w Warszawie.
Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Debiutował rolą Księcia Filipa w spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Grzegorza Jaremki, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Poza tym zagrał w spektaklach: „Polskie rymowanki, albo Ceremonie” w reż. Ewy Rucińskiej (Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Gdynia), „Stowarzyszenie umarłych poetów” w reż. Piotra Ratajczaka (Och-Teatr, Warszawa), „Świętoszek” w reż. Ewy Rucińskiej (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce), „Mała Syrenka” w reż. Andrzeja Błażewicza (Teatr Nowy, Kraków).

Ma na swoim koncie także rolę w Teatrze Polskiego Radia w spektaklach: „Poeci są wyczuleni na zapach siarki” w reż. Andrzeja Ferenca i „Stypa” w reż. Marii Marcinkiewicz - Górnej, a także w Teatrze Telewizji w spektaklu „List z tamtego świata” w reż. Anny Wieczur-Bluszcz.
Na ekranie wystapił również w serialach „Stulecie Winnych” w reż. Piotra Trzaskalskiego i „Mały Zgon” w reż. Juliusza Machulskiego, Filipa Syczyńskiego i Macieja Kawalskiego, a także w filmach „Ikar, legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy i „Zgoda” w reż. Macieja Sobieszczańskiego.

Prywatnie, miłośnik szybkiej jazdy na nartach i kuchni śródziemnomorskiej.