Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

„Rodzinne czytanki. Domowe rekwizytorium” – rusza nowy cykl czytań skierowany do rodzin

Już 25 listopada 2020 roku startujemy z nowym cyklem czytań skierowanym do rodzin z dziećmi. Zapraszamy Was do wysłuchania fragmentów literatury dziecięcej, której bohaterami są przedmioty domowe. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by usłyszeć głos: młynka do kawy, rodziny sztućców, skarpetki, która uciekła z pralki, a nawet (pozornie)zwykłego sznurka.
Projekt stanowi edukacyjną odsłonę naszego programu „Kilka minut teatru dziennie (prawie) codziennie”. Czytanki specjalnie dla Was przygotowały artystyczne rodziny z naszego Teatru. Co środę, poczynając od 25 listopada (z wyłączeniem przerwy świątecznej) będziemy udostępniać kolejne czytania na stronie teatru oraz w naszych mediach społecznościowych. Możecie je obejrzeć siedząc na własnej kanapie, bez wychodzenia z domu, z filiżanką herbaty i ulubionym pluszakiem pod pachą. Ciekawostką jest fakt, że podczas niektórych czytań naszym artystom towarzyszą ich dzieci, które, jak będziecie mieli się okazją przekonać, wywiązały się z zadania nie gorzej niż ich rodzice.
Do każdej z prezentowanych książek opracowaliśmy moduł edukacyjny w postaci ćwiczeń i kreatywnych zabaw, które warto zrealizować w domu, ale również zainspirować się nimi aby stworzyć ciekawą lekcję w szkole. Udostępnimy je w postaci dokumentu pdf, który będzie można pobrać ze strony i wydrukować.
Projekt kierujemy do dzieci od 6 – 10 roku życia, ale jesteśmy przekonani, że również młodsze dzieci, chętnie wysłuchają fragmentów wartościowej literatury w interpretacji aktorów Teatru Miejskiego, a z pomocą dorosłych skorzystają z naszych propozycji edukacyjnych.

A oto lista naszych teatralnych „lektur”, wraz z czytającymi rodzinami:

Marta Kadłub i Maciej Wizner:
„Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej

Monika i Krzysztof Babiccy z córką Julią:
„Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” Justyny Bednarek

Olga Barbara Długońska i Rafał Kowal:
„Miotła i ptak” Wandy Chotomskiej

Małgorzata i Grzegorz Wolf z córką Hanną:
„Rodzina Sztućców” Madleny Szeligii

Agnieszka i Jacek Bała z córką Julią
„Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel

Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki:
„Od rzeczy do rzeczy” Wandy Chotomskiej