Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Grzegorz Wolf

Ur. 1970 w Gdańsku, absolwent PWST we Wrocławiu (wydział aktorski). Od 2000 roku aktor Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni.
Najważniejsze role teatralne:
Narrator – “Szczur”, W. Gombrowicz, reż U. Kijak (Gdynia, 2004),
Jan – “Bądź mi opoką”, reż U. Kijak (Gdynia, 2004),
Robert – “Niezidentyfikowane szczątki ludzkie”, B. Frezer, reż P. Kruszczyński (Gdynia, 2001),
Lancelot Gobbo – “Kupiec wenecki”, reż K. Warlikowski (Toruń, 1995),
Role filmowe i telewizyjne:
Hitler – “Wróżby Kumaka” , reż R. Gliński.
Wyreżyserowane spektakle oraz asystentury:
Asystentury przy:
“Niezidentyfikowane szczątki ludzkie”, reż P. Kruszyński,
“Dziadach cz. II” z cyklu “Tryptyku romantycznego”, reż. G. Gietzky, “Niebezpieczne związki”, reż J. Bunsch.
Reżyseria:
“H.mleta” (adaptacja), stowarzyszenie Wybrzeżak.
Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
2004 - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, za 'Widmo nieme' w “Dziadach”;
2014 - Nagroda Prezydenta Gdyni za rolę Ferdynanda Aragońskiego w spektaklu „Joanna Szalona; Królowa” Jolanty Janiczak;
2015 - Nagroda Dyrektorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni;
2016 - honorowa odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej"
2017 - Nagroda Prezydenta Gdyni za rolę Wodza Bromdena w spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem" w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
2019 Nagroda Prezydenta Gdyni za role Guślarza i Księdza Piotra w "Dziadach" w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
2021 Nagroda Dyrektorów Teatru Miejskiego za rolę Atosa w spektaklu „Trzej muszkieterowie” Marty Guśniowskiej w reżyserii Rafała Szumskiego. ;

Role w naszym teatrze

Burmistrz„Kwiaty we włosach”
Ojciec„Pułapka”
Erik De Clercq„Czar molekuły”
Tezeusz„Sen nocy letniej”
Tom, Zbigniew Cybulski„Marlena Dietrich. Iluzje”
Żaglomistrz, Rabin, John, Profesor„Znaczy Kapitan”
Żołnierz Carski Andrij, Parobek Cherubin, Kurt, Iwan Mukta, Tajniak T„Prawiek i inne czasy”
JONATAN BREWSTER (ich bratanek)„Arszenik i stare koronki”
ATOS„Trzej muszkieterowie”
„Polskie rymowanki albo ceremonie”
GUŚLARZ - KSIĄDZ PIOTR„Dziady”
PISARZ PIJANY, FRED„Osiecka. Archipelagi”
STOMIL„TANGO - NA PEŁNYM MORZU”
REMUS„PRZYGODY REMUSA”
CIEŃ SOFOKLESA (KSIĄDZ, POLICJANT, LEKARZ, ŻEBRAK)„ZABÓJSTWO KRÓLA (Affabulazione)”
JESZUA HA-NOCRI, MISTRZ„Mistrz i Małgorzata”
BRAT WAWRZYNIEC„ROMEO I JULIA”
REDAKTOR„JESTEŚMY NA WCZASACH ...”
DIMITRIJ„KURSK”
GRABIEC„BALLADYNA”
WÓDZ BROMDEN„LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM”
BALTAZAR„KOMEDIA OMYŁEK”
ILUZJONISTA„BYĆ JAK KRZYSZTOF KRAWCZYK”
Niedźwiedź„ŚNIEŻKA I KRASNOLUDKI”
„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”
BRIAN„ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA”
CASSIO„OTELLO”
LEBIADKIN„BIESY”
WOŹNY„JESZCZE BARDZIEJ ZIELONA GĘŚ”
Eugenio (Florindo)„AWANTURY WENECKIE - Il teatro comico”
Ksiądz/Wilczyński„KOLIBRA LOT OSTATNI”
Ferdynand Aragoński„JOANNA SZALONA; KRÓLOWA”
Autor„POKOJÓWKI”
Pan Czyściciel„CHORY Z UROJENIA”
Narcyz/Stary zbójca„KRÓLOWA ŚNIEGU”
CARLOS„W KRĘGU NAMIĘTNOŚCI - TANGO PIAZZOLLA”
Dawid Frankfurter„IDĄC RAKIEM”
LORENZO„BÓG”
Posłaniec„ANTYGONA”
Nigel„ROCK'N'ROLL”
„SEKS, PROCHY I ROCK and ROLL”
Pierre„KOLACJA DLA GŁUPCA”
Hugo „LILIOM”
Jake„KAMIENIE W KIESZENIACH”
Ksiądz„PROCES”
Goldberg„URODZINY STANLEYA”
Prokurator Robert Scurvy „SZEWCY”
Krzepicki„DYZMA”
Strach na Wróble„CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ”
Kopel„PLOTKA”
Dr Efraim Grün„WARIAT I ZAKONNICA”
Mimikos„ZORBA”
Kris„MĘŻCZYŹNI NA SKRAJU ZAŁAMANIA NERWOWEGO”
Azolan„NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI”
Konferansjer, Marcel Cerdan„PIAF”
Samson Carasco, Rycerz Bladego Księżyca„DON KICHOTE”
Gość w cyklistówce, Kelner„KARTOTEKA”
Dryblas, Owczarek niemiecki, Agent„101 DALMATYŃCZYKÓW”
Policjant„WIZYTA STARSZEJ PANI”
Albin„ŚLUBY PANIEŃSKIE”
Zdjęcie - Grzegorz Wolf