Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Ingmar Villqist

premiera

KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI - BEZTLENOWCE

reżyseria: Ingmar Villqist

Kostka smalcu z bakaliami to jednoaktówka Ingmara Villqista z 1993 roku, ukazująca fragment historii związku dwóch kobiet uwikłanych w determinujące je relacje emocjonalne, zmysłowe, w poczucie winy i nadzieję na miłość.
Bohaterki walczą o swój autonomiczny świat wiary w prawdziwe i jedyne uczucie, w świat, który budować można biorąc pełną odpowiedzialność za wspólne emocje.
To precyzyjne studium miłości społecznie wyklętej, która, czy tego chcemy czy nie, tworzy panoramę naszych marzeń i lęków.


W „Beztlenowcach” jesteśmy świadkami jednego wieczoru z życia dwóch mężczyzn, którzy budując związek podjęli decyzję o wspólnym wychowywaniu dziecka. Mimo determinacji bohaterów, by za wszelką cenę nadać ich związkowi znamiona normalności, ich wspólna przeszłość, kontekst społeczny i moralny bezwzględnie weryfikują marzenia. „Beztlenowce” to kalejdoskop zabawnych i tragicznych zdarzeń scenicznych. To dramat definiujący sieć skomplikowanych relacji emocjonalnych, właściwych związkom, które przez ostatnią dekadę walczą o społeczną akceptację.

Od tytułu tej jednoaktówki wziął nazwę cały cykl krótkich utworów scenicznych Ingmara Villqista, na który składają się: „Kostka smalcu z bakaliami”, „Beztlenowce”, „Fantom”, „Cynkweiss”, „Lemury”, „Bez tytułu” i „Oddychaj ze mną”.

występują

PierwszaAnna Iwasiuta
DrugaBeata Buczek–Żarnecka
MagFilip Frątczak (gościnnie)
LarsMariusz Żarnecki
KarlaAnna Iwasiuta

Realizacja, informacje dodatkoweCzas trwania: 1 godzina 30 minut bez przerwy

recenzje

Plakat - KOSTKA SMALCU Z BAKALIAMI - BEZTLENOWCE