Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Mateusz Pakuła

premiera

MIKI MISTER DJ

reżyseria: Agnieszka Olsten

Mateusz Pakuła (rocznik 1983) to jeden z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia. Jego sztuki (Biały dmuchawiec i Miki mister DJ) dwukrotnie znalazły się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Przedstawienie, dalekie od tradycyjnych, konserwatywnych wystawień, posiada skrótową formę videoclipu, dzięki której poprzez minimum środków można przekazać maximum treści, co w obecnych postmodernistycznych czasach, staje się zwyczajową formą komunikacji. Młodzi, zagubieni w wirtualnym świecie, zalani falą obojętności szukają siebie i szansy na miłość. Sformatowane pokolenie, które chce zaistnieć. Za wszelką cenę? Radykalny, przerysowany, skrótowy portret współczesnego świata… dla widzów od 13 roku życia. W roli tytułowej m.bunio.s z formacji D4D.

Jak pisał recenzent „Gazety Wyborczej”, to teatr, który nie pozostawia obojętnym i daje do myślenia. To próba uchwycenia rytmu współczesnego świata, w którym znikają powoli tradycyjne relacje i więzi, w którym życie coraz mniej przypomina spójną historię, a jest natłokiem przeróżnych wiadomości długości sms-a. I bynajmniej nie dotyka to tylko ludzi młodych, ale także starsze pokolenie, usadowione bezpiecznie na kanapie przed telewizorem, z trzystoma kanałami czekającymi na kliknięcie w pilota.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 13 roku życia.

zapowiedź spektaklu

trailer spektaklu

występują

Monika Babicka
Olga Barbara Długońska
Marta Kadłub
Dorota Lulka
Agata Moszumańska
Maciej Wizner
m. bunio.s (gościnnie)

Realizacja, informacje dodatkowe

Reżyseria: Agnieszka Olsten
Scenografia: Joanna Kaczyńska
Wizualizacje: Karol Rakowski
Muzyka: Wojciech Orszewski
Choreografia: Tomasz Wygoda
Reżyseria światła: Bartek Nalazek
Asystent reżysera: Michał LabijakCzas trwania: 50 minut

recenzje

Plakat - MIKI MISTER DJ