Logo Teatru Miejskiego w Gdyni

Andrzej Błażewicz

premiera

Polskie rymowanki albo ceremonie

reżyseria: Ewa Rucińska

Jak mówi sam autor: niepokojące flow. Tekst krążący wokół dobrze nam znanych rodzinnych ceremonii, na których spotykają się członkowie rodziny. Główny bohater z ciekawością i czułością poznając historie swoich przodków, próbuje odnaleźć własną tożsamość. Konfrontacja pokolenia lat 90’tych z tym, co przekazano im w genach, wspomnienia i wyobrażenia, które uruchamiają tematy, o których nigdy nie chcielibyśmy dyskutować nad przysłowiowym rosołem. To wszystko podane w rytmie rapu.


Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


Program TEATR POLSKA realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
występują

Olga Barbara Długońska
Marta Kadłub
Dorota Lulka
Szymon Sędrowski
Grzegorz Wolf
Maciej Wizner
Jakub Sasak

Realizacja, informacje dodatkowe

reżyseria i kostiumy: Ewa Rucińska
opracowanie muzyczne: Jakub SasakCzas trwania: 55 min

recenzje

Plakat - Polskie rymowanki albo ceremonie