120 przedstawienie „PIAF” w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

W Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni kolejna realizacja teatralna przekroczyła magiczna setkę. W najbliższy czwartek spektakl „PIAF” zaprezentujemy już po raz 120-ty. Spektakl znalazł wielkie uznanie zarówno wśród krytyków teatralnych, jak i wśród naszej publiczności.

Nasi recenzenci pisali:
– Jak dobrze być widzem teatralnym! – tak mogliby powiedzieć wszyscy, którzy widzieli „Piaf”. Sukcesy teatralne należą dziś do rzadkości i nieczęsto recenzent może pozwolić sobie na pochwały, dlatego dziękuję artystom Teatru Miejskiego za przysporzenie mi tak znakomitej ku temu okazji.
Agata Kirol, Gazeta Wyborcza

Na scenie Piaf (Dorota Lulka) młoda, zabawna, zadziorna, zakochana lub nieszczęśliwa. Fenomenalna, gdy śpiewa piosenkę „Bravo” lub „Padam”. Potem widzimy Piaf starszą, uparcie walczącą z cierpieniem, uzależnieniem od narkotyków. Spektakl perfekcyjnie wyreżyserował Jan Szurmiej, do pięknej scenografii Sabiny Bicz. Publiczność cicho nuciła. Po każdej piosence rozlegały się brawa. Gdy po przedstawieniu na scenę weszła Dorota Lulka, widzowie zerwali się z miejsc i zgotowali aktorce owacje na stojąco. Potem przez prawie pół godziny zmuszali ją do bisów.
Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Prezentacja 120-go spektaklu to dla naszego Teatru prawdziwe święto. W tym uroczystym dniu zapraszamy do teatralnego foyer – to małe klimatyczne miejsce, w które dzięki pomocy restauracji Cyrano&Roxane z Sopotu tchniemy ducha z Oksytanii, czyli Południa Francji, zaproponujemy tradycyjne, regionalne dania francuskie oraz wspaniałe wina z Południa, do poczęstunku przygrywać będzie francuski akordeonista. Chcielibyśmy aby nasi widzowie poczuli smak tradycji francuskiej. Mamy nadzieją, iż ten dzień będzie bardzo uroczysty i wyjątkowy.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
9 czerwca 2011 roku, godz. 19.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Galeria

Najnowsze aktualności