17.03.2013 r., Krakowski Salon Poezji

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na poetycki „Five o’clock”.

Wiersze angielskich poetów, od poezji purnonsensu po Eliota, przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni: Dorota Lulka, Piotr Michalski i Eugeniusz Krzysztof Kujawski.
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowal.

Prekursorem nurtu poezji purnonsensowej był Edward Lear, angielski ilustrator i poeta. Pisał śmieszne wierszyki, które ilustrował wesołymi rysunkami. Tak powstawały pierwsze limeryki. Lear wydał owe utworki w książce pod tytułem
„A Book of Nonsense.” Dziś „Księga nonsensu” jest jednym z najbardziej znanych tytułów na świecie. Jej fragmenty, czytane podczas naszego Salonu Poezji, w zestawieniu z poezją Eliota, u którego dominującym tematem wczesnych utworów jest pustka i bezsens życia, stworzą klimat prawdziwego, brytyjskiego „Five o’clock”, gdzie, przy obowiązkowej herbacie, będziecie mogli Państwo wysłuchać tego, co w angielskiej poezji najlepsze.

Zapraszamy 17 marca, w niedzielę, o godzinie 12.00.

Wstęp wolny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc w kasie Teatru
(tel. 58 660 59 46)

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.