238 sztuk w konkursie GND

GDYŃSKA NAGRODA DRAMATURGICZNA 2017
SZTUKI NADESŁANE

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że 238 sztuk zostało zakwalifikowanych do udziału w dziesiątej edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Wśród nadesłanych tekstów znajdują się utwory uznanych już twórców, takich jak Anna Wakulik, Marek Brand, Jarosław Jakubowski, czy Przemysław Wojcieszek oraz, oczywiście, debiutantów.
Do końca lutego trzyosobowa Komisja Artystyczna w składzie: Anna Zalewska-Uberman, Mirosław Baran i Wojciech Owczarski, wyłoni spośród nadesłanych sztuk 40 tytułów, które przejdą do półfinału. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu nastąpi na początku marca.
Następnie Kapituła GND w składzie której znajdują się m.in: Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr wybierze maksymalnie pięć tytułów, nominowanych do finału. Nazwiska finalistów poznamy w połowie kwietnia.
Rozstrzygnięcie konkursu przez wyłonienie laureata 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej nastąpi 27 maja 2017 roku, podczas 12. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Do rąk zwycięzcy trafi statuetka oraz 50 tysięcy złotych. Przyznana zostanie również Alternatywna Nagroda Dramaturgiczna.
W dniach 22-27 maja 2017 roku, odbędą się czytania/pokazy warsztatowe sztuk nominowanych do finału konkursu.
Wszelkie informacje o wynikach kolejnych etapów konkursu będą publikowane na stronie www. gnd.art.pl, a także na stronie Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni – www.teatrgombrowicza.art.pl.

Najnowsze aktualności