28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

W repertuarze Sceny Letniej 2024 spektakle z morzem w tle:

– premierowy „Przybora. Kabaret metapsychiczny”;

– komedia sensacyjno-muzyczna „Na Waleta!”;

„Marlena Dietrich. Iluzje” o Błękitnej Anielicy Hollywood;

–  pełna muzycznych przebojów „Osiecka. Archipelagi”;

– czarna komedia „Bóg mordu”;

oraz „Rodzinne czytanki nad morzem”.

Zapraszamy też na „Tango –  Na pełnym morzu”„Jądro ciemności” i „Kursk”  grane na Darze Pomorza.

Baw się latem na Scenie w Orłowie!

 

 

 

 

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.