6. FINAŁ GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 15 i 16 listopada 2013 na 6. FINAŁ GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ. W jego ramach odbędą się czytania i szkice sceniczne pięciu najlepszych sztuk zgłoszonych do konkursu oraz dyskusje z udziałem członków Kapituły, autorów i reżyserów.

15 listopada
godz. 17.00 KRZYWICKA / KREW Julia Holewińska
reżyseria: Kuba Kowalski

godz. 19.00 MÓJ NIEPOKÓJ MA PRZY SOBIE BROŃ Mateusz Pakuła
reżyseria: Paweł Świątek

16 listopada
godz. 15.00 PĘTLA Ewa Madeyska
reżyseria: Julia Mark

godz. 17.00 CARYCA KATARZYNA Jolanta Janiczak
reżyseria: Ewelina Marciniak

godz. 19.00 W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ Artur Pałyga
reżyseria: Wojciech Faruga

godz. 21.00 Debata z udziałem Kapituły GND

Rozmowy z autorami sztuk i reżyserami bezpośrednio po każdym z czytań prowadzi Łukasz Drewniak

wstęp wolny

GDYŃSKA NAGRODA DRAMATURGICZNA została ustanowiona w 2007 roku przez Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Jej laureat, wyłaniany w trybie trzyetapowego konkursu, otrzymuje statuetkę i 50 tysięcy złotych. Wyboru laureata dokonuje w tym roku Kapituła w składzie: Maja Kleczewska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek i Jacek Sieradzki.

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.