Beata i Mariusz Żarneccy czytają dzieciom

Już 2 lipca o godzinie 12:00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie odbędzie się pierwsza w tym roku „Rodzinna czytanka nad morzem” pod hasłem: „Animals Wow. Poznaj z nami świat zwierząt”. Fragmenty książki Liliany Bardijewskiej zatytułowanej „O czym szumią muszle. Zakręcone opowieści” przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego: Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki.

Podczas spotkania poznacie niezwykłych mieszkańców podmorskiej głębiny: Ośmiornice Maricę (najlepszą ogrodniczkę na całym Podmorzu), Ostrygę Frygę (ochmistrzynię króla Neptuna), Meduzę Zuzę („primabarelinę chochli i patelni”) i Homara Omara (dowódcę królewskiej gwardii) oraz Księżniczkę Idalkę, która nader wszystko uwielbia czytać książki.

Po czytance odbędą się warsztaty teatralne, podczas których porozmawiamy o tajemnicach podwodnego świata, posłuchamy szumu morza, sprawdzimy czego można dokonać mając osiem rąk jak ośmiornica i wykreujemy własne morskie stworzenia z fizeliny, folii, balonów, worków na śmieci, plastiku i skrawków materiałów. Warsztaty poprowadzą: Anna Zalewska-Uberman, Marta Fass i Marta Pałubicka.

Dodatkowo, na wszystkich małych uczestników czytanek czekają niespodzianki ufundowane przez firmę: Fabrykę czekolady „Bałtyk”.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

Teatr Miejski realizuje akcję w ramach projektu edukacyjnego Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”.

Najnowsze aktualności