„BÓG MORDU” DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW I NAUCZYCIELI 17, 18 stycznia 2012, godzina 19:00

14 stycznia 2012 roku na Małej Scenie naszego Teatru, odbyła się premiera Boga mordu Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana. 17 i 18 stycznia 2011 roku, o godzinie 19:00, zagramy nasz najnowszy spektakl specjalnie dla uczniów, studentów i nauczycieli. Po spektaklach, zapraszamy na spotkanie z twórcami spektaklu: Moniką Babicką, Elżbietą Mrozińską, Szymonem Sędrowskim i Bogdanem Smagackim, które poprowadzą Krzysztof Babicki (Dyrektor Artystyczny Teatru), Paweł Huelle (kierownik literacki) oraz Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru).

Wstęp na spotkania, tradycyjnie odbywające się w Foyer naszego Teatru, jest wolny.

Rezerwacji biletów, na premiery nauczycielskie i studenckie przyjmowane są w kasie Teatru: (058) 660 59 46. Do zakupu biletów, w cenie 20 zł, są upoważnieni wszyscy, za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej.

„Bóg mordu” to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz zaskakujących sytuacji, w której tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Na jej podstawie Roman Polański nakręcił swój ostatni film, nieprzypadkowo zatytułowany „Rzeź”. Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu”.

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Man
Scenografia: Anetta Piekarska – Man
Asystent reżysera: Bogdan Smagacki

Czas trwania: 1 godzina 10 minut bez przerwy

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.