CAFÈ LUNA NA ROZPOCZĘCIE SEZONU

Anna Burzyńska
CAFÈ LUNA
Reżyseria: Józef Opalski
Scenografia i kostiumy: Zofia de Ines
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Piotr Salaber
Ruch sceniczny: Anna Iberszer
Światło: Marek Perkowski
Przygotowanie wokalne: Barbara Czarkowska
Nagrań muzycznych dokonano w Studio 124 w Warszawie pod kierunkiem Piotra Salabera.

Realizacja nagrań – Chris Aiken

Mariusz “Fazi” Mielczarek – saksofony
Krzysztof Barcik – gitara
Piotr Salaber – fortepian, czelesta, organy Hammonda Chris Aiken – instrumenty perkusyjne

Prapremiera 1 października 2016 na Małej Scenie

OBSADA:
Rosita – Beata Buczek-Żarnecka
Bianca – Olga Barbara Długońska
Carmela – Elżbieta Mrozińska
Ricardo – Rafał Kowal
Barman Manolo – Maciej Sykała

Trzy wyjątkowe kobiety o burzliwych życiorysach, można powiedzieć – na skraju załamania nerwowego. Dwóch tajemniczych mężczyzn, z czego jeden na wysokich obcasach oraz filmowe przeboje. Sztuka zainspirowana klimatem filmów Pedro Almodóvara zachwyca, śmieszy i budzi kontrowersje. Nie ma drugiego tak oryginalnego twórcy kina europejskiego. „Cafè Luna” to spektakl, w którym spotykają się wszystkie jego zalety: charakterystyczni bohaterowie, tajemniczy świat nieoczywistych uczuć i przejmujące piosenki. Poza wszystkim jest to jednak przedstawienie o pożądaniu i miłości. O pragnieniu, potrzebie bliskości, czekaniu i wspominaniu. Prawdziwy labirynt namiętności.

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.