Cała Polska czyta dzieciom…literaturę skandynawską!

19 sierpnia, już po raz ostatni w tym sezonie, o godzinie 12.00 na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni Orłowie, odbędzie się spotkanie z cyklu Cała Polska czyta dzieciom.

Dzięki wsparciu Banku Nordea oraz uprzejmości Wydawnictwa ZAKAMARKI, na Scenie Letniej w Orłowie czytamy najpiękniejszą literaturę skandynawską dla dzieci.

W najbliższą niedzielę, słuchając opowiadania Evy Eriksson „Mela na rowerze”, dowiemy się, jaką mała Mela – bohaterka książki – jest rowerzystką, jak omija przeszkody na drodze i prześciga babcię.
Poznamy też Lottę, która marzy o tym, by nauczyć się jeździć na dwukołowym rowerku, co więcej, jest przekonana, że już to potrafi, ale… „po kryjomu” (Astrid Lindgren, Ilon Wikland „Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze”).

Zapraszamy wszystkie dzieci do wysłuchania obu historii. Co z nich wyniknie? Czy uda się Lotcie pokonać swoje słabości, czy Mela faktycznie jest lepszą rowerzystką niż jej babcia?

Już 19 sierpnia na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie, dobrze się bawiąc, usłyszymy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Zapraszamy wszystkie dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu!
Wstęp wolny!

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.