Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Gdyni

Dzień Dziecka to szczególne święto, które w tym roku możecie spędzić w gościnnych murach Teatru Miejskiego w Gdyni. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Podróż do krainy baśni rozpoczniemy już o godzinie 10:00. Zaprezentujemy wówczas spektakl „Śnieżka i krasnoludki” Braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego, teatralną opowieść wypełnioną pięknymi piosenkami, które będą Wam towarzyszyć jeszcze długo po wyjściu z teatru. Po przedstawieniu najmłodsi będą mogli porozmawiać z aktorami, którzy wcielili się w role bajkowych postaci. Dodatkowo, o godzinie 13:00 zaprosimy na warsztaty architektoniczne połączone ze spacerem teatralnym zatytułowane „Bajkowy teatr Braci Grimm”. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez firmę „Bałtyk”.

Tych wszystkich, którym nie uda się zakupić biletów na spektakl w dniu 1 czerwca, zapraszamy na „Śnieżkę i krasnoludki” w dniach 2 i 3 czerwca. Bilety do nabycia w kasie teatru.
Świętujcie z nami Dzień Dziecka!

Harmonogram wydarzeń:
1 czerwca 2018
g. 10:00 – 11:10 – spektakl „Śnieżka i krasnoludki” Duża Scena
g.11:15 – 12:00 – spotkanie z aktorami Duża Scena. Prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman. Wstęp wolny dla widzów spektaklu.
g.12:30 – 14:30 – „Bajkowy teatr Braci Grimm”. Warsztat architektoniczny połączony ze spacerem teatralnym dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru) i Marta Fass (architektka i psycholog). Główną ideą warsztatu jest zasada „poznawanie poprzez konstruowanie”. Uczestnicy poznają przestrzeń teatru oraz zaprojektują i skonstruują makietę rzeczywistego, lub wymarzonego teatru inspirowaną spektaklem „Śnieżka i krasnoludki”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. W pierwszej kolejności zapraszamy widzów, którzy zakupili bilet na spektakl „Śnieżka i krasnoludki” w dniu 1 czerwca. Zgłoszenia na warsztat przyjmuje Marta Fass: kolektywmywy@gmail.com

2 i 3 czerwca 2018
g. 16:00 – 17:10 spektakl „Śnieżka i krasnoludki” Duża Scena

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!