Festiwal Back to the Beckett Text

Już 16 maja 2010 na Sopockiej Scenie Off de BICZ w ramach Festiwalu Back to the Beckett Text. Beckett na plaży zaprezentowany zostanie spektakl Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Ostatnia taśma w reżyserii Katarzyny Deszcz.
Festiwal „Back to the Beckett Text. Beckett na plaży” jest organizowany we współpracy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Sopockiej Sceny Off de BICZ oraz Towarzystwa Przyjaciół Sopotu między 10. a 16. maja 2010 roku w Sopocie. Jest to pierwsza próba połączenia wysiłków naukowców i artystów, by w jak najszerszym wymiarze przyjrzeć się rozmaitym kontekstom twórczości irlandzkiego noblisty Samuela Becketta. Festiwal łączy otwartą formułę pokazów, prezentacji teatralnych, warsztatów i wykładów kierowanych do szerokiej publiczności, przede wszystkim miłośników teatru, artystów, doktorantów i studentów, ze ściśle akademickim międzynarodowym seminarium naukowym, w którym udział potwierdzili specjaliści z całego świata. Udział w Festiwalu wezmą między innymi goście ze: Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Izraela, Irlandii, Indii, Brazylii, Cypru i Francji. Do Sopotu przyjedzie, między innymi, Stanley Gontarski – wybitny znawca twórczości Becketta, dla którego pisarz napisał jeden z utworów.
Celem festiwalu jest połączenie wysiłków akademickich i artystycznych w propagowaniu twórczości Samuela Becketta i pogłębienie wiedzy o jego trudnym języku teatralnym.

Galeria

Najnowsze aktualności