FINALIŚCI KONKURSU O GDYŃSKĄ NAGRODĘ DRAMATURGICZNĄ 2009

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że 29 marca 2009 roku na posiedzeniu w Warszawie Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej obradująca pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Sugiery w składzie:

Anna Augustynowicz
prof. Jan Ciechowicz
dr Jacek Kopciński
prof. Zbigniew Majchrowski
Jacek Sieradzki

po przeczytaniu trzydziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym):

MARIUSZA BIELIŃSKIEGO za sztukę „Nad”
SZYMONA BOGACZA za sztukę „W imię Ojca i Syna”
MARKA PRUCHNIEWSKIEGO i MARKA WORTMANA za sztukę „Nasz syn”
JAKUBA ROSZKOWSKIEGO za sztukę „Morze otwarte”
ZYTĘ RUDZKĄ za sztukę „Eskimos w podróży służbowej”

Sztuki finalistów konkursu zostaną przedstawione publiczności 9 i 10 maja podczas R@PORTU PROLOGU w formie czytań i improwizacji aktorskich, dopełnionych dyskusją z udziałem autorów. Nazwisko laureata Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej zostanie ogłoszone 11 maja podczas uroczystej inauguracji IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT. Nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych wręczy jej fundator – Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
Sekretarz Kapituły – Joanna Puzyna-Chojka

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.