Gdyński Tydzień Seniora w Teatrze Miejskim w Gdyni

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z radością włącza się w tegoroczne obchody Gdyńskiego Tygodnia Seniora , organizowane przez Muzeum Miasta Gdyni w terminie 19-25 czerwca 2017. Seniorzy będą mogli zajrzeć za kulisy Teatru podczas specjalnie im dedykowanego spaceru teatralnego oraz wziąć udział w cyklu warsztatów teatralnych z Bogdanem Smagackim (aktorem Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. nauczycielem śpiewu, wykładowcą Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, artystą niezwykle cenionym i lubianym przez publiczność).

Wstęp na zajęcia jest wolny. Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni:

tel. 58 66-20-935936937; e-mail: edukacja@muzeumgdynia.pl

Spacery teatralne i warsztaty aktorskie odbywają się w ramach programu edukacyjnego Teatru Miejskiego: Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”.

Program wydarzeń:

Spacer teatralny (zwiedzanie kulis + lekcja teatralna)

19 czerwca, g. 14:00-15:15

Prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni)

Liczba uczestników: max. 25 osób

Spacery teatralne dedykujemy wszystkim ciekawym Teatru. Odsłaniamy kulisy, wietrzymy magazyny i zdradzamy rąbki teatralnych tajemnic… Odwiedzimy pracownię krawiecką, rekwizytornię i aktorskie garderoby, przymierzymy teatralne kostiumy i staniemy na prawdziwej scenie.

Spotkanie z piosenką Wojciecha Młynarskiego. Cykl warsztatów teatralnych z Bogdanem Smagackim

21, 22, 23 czerwca, g. 14:15-16:15

Liczba uczestników: 15 osób

Stań na prawdziwej scenie i poznaj aktorski warsztat od kulis. Punktem wyjścia do zabawy w teatr jest dla nas wielki przebój mistrza polskiej piosenki Wojciecha Młynarskiego: „Jesteśmy na wczasach”. Podczas trzydniowego „teatralnego turnusu” będziemy dawkować tylko i wyłącznie: dobrą muzykę, śpiew i inspirujące towarzystwo Bogdana Smagackiego. Od uczestników warsztatu nie wymagamy umiejętności estradowych. Na scenie w cenie są za to: uśmiech, wyobraźnia, odrobina dystansu i dobre chęci.

P.S. Jeśli aura okaże się sprzyjająca i pogoda ducha dopisze, finałem warsztatów będzie prezentacja utworu Młynarskiego przez Bogdana Smagackiego i teatralnych kuracjuszy (seniorów) przed Muzeum Miasta Gdyni w dniu 25 czerwca 2017 roku.

A wszystkim tym, którzy tak jak my wychowali się na piosenkach Młynarskiego, polecamy najnowszą produkcję Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni: spektakl „Jesteśmy na wczasach” w reżyserii Jarosława Kiliana (premiera: 1 lipca 2017 roku na Scenie Letniej w Orłowie).

Galeria

Najnowsze aktualności