Jak linoskoczek… koncert charytatywny dla Marka Pacuły

Jak linoskoczek…
KONCERT CHARYTATYWNY DLA MARKA PACUŁY POD PATRONATEM PREZYDENTA GDYNI

W imieniu zespołu artystycznego Teatru Miejskiego w Gdyni zapraszamy Państwa na koncert charytatywny pt. „Jak linoskoczek…”, który odbędzie się 14 kwietnia 2014 o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni.
Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją imienia Darii Trafankowskiej.
Marek Pacuła jest aktorem i reżyserem „Piwnicy pod Baranami”, kontynuatorem dzieła Piotra Skrzyneckiego. Satyryk, dziennikarz, konferansjer, reżyser teatralny i estradowy, autor tekstów, ostatnio współpracujący ze „Szkłem kontaktowym” TVN 24.
W naszym teatrze w latach 1992-2006 wyreżyserował sześć wieczorów kabaretowych: „Play boy”, „Nasza jest noc”, „Grunt to forsa”, „Nie przerywajcie zabawy”, „Zbiór bzdur”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem, czyli zwierzenia Koniecznego”.
Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który od 30 marca 2013 roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu. Kolejnym problemem jest cukrzyca, która niekorzystnie wpływa na stawy chorego. Marek jest leczony w klinikach krakowskich, przebywał na oddziale długofalowej opieki medycznej, potem w Klinice chorób wewnętrznych im. prof. Szczeklika. Obecnie leży w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Krakowie.
Na wsparcie kosztów jego leczenia odbyło się kilka koncertów w Krakowie i Szczecinie. Ten jest pierwszym, organizowanym w Gdyni, w mieście, w którym Marek stworzył swoje najlepsze spektakle teatralne. Długotrwała choroba sprawia, że potrzebuje naszej pomocy.

Udział w koncercie, złożonym z najgłośniejszych przebojów z jego gdyńskich spektakli, zgłosili artyści naszego teatru oraz zaproszeni goście.
Zaśpiewają: Beata Buczek-Żarnecka, Barbara Damulewicz, Olga Barbara Długońska, Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Zbigniew Jankowski, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Mariusz Żarnecki.
Zagrają: Rama 111 w składzie: Jan Rejnowicz (fortepian, kierownik muzyczny), Janusz Kadyszewski (bas), Andrzej Śliwa(perkusja), Przemek Dyakowski (saksofon), Piotr Nadolski (trąbka, akordeon), Marian Benedyka (fortepian), Gabriela Kucz (flet), Marzena Sikała (skrzypce) oraz Cezary Polak (gitara basowa) i Krzysztof Szabowski (gitara elektryczna).
Koncert poprowadzą: Violetta Seremak – Jankowska i Maciej Sykała
Swoją obecność zapowiedział również Andrzej Pacuła, brat Marka.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiązankę utworów przedwojennych oraz piosenek z repertuaru „Piwnicy pod Baranami”, znanych z wykonań Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty, takich jak: „Nasza jest noc”, „Pijackie tango”, „Nie dokazuj”, „Dni, których jeszcze nie znamy”, „Czarne anioły”, „Karuzela z Madonnami” i inne.

Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek kolegów i ludzi dobrej woli pomoże Markowi Pacule w powrocie do zdrowia.

Cegiełki (wstęp) 50 zł, 40 zł
dostępne w kasie Teatru Miejskiego (tel. 58 660 59 46)

Galeria

Najnowsze aktualności