Jazz na plaży

22.06.2015 – MICHAŁ CIESIELSKI „INNER OUT” – NOWE POKOLENIE TRÓJMIEJSKIEGO JAZZU

29.06.2015 – WOJCIECH STARONIEWICZ „A’FREAK-AN PROJECT” – JAZZ I MUZYKA ETNICZNA

27.07.2015 – WITOLD JANIAK TRIO „CINEMA MEETS JAZZ” – JAZZOWE PRZEBOJE FILMOWE

03.08.2015 – KRYSTYNA STAŃKO TRIO – NAJBARDZIEJ ZMYSŁOWY GŁOS POLSKIEJ WOKALISTYKI JAZZOWEJ

MICHAŁ CIESIELSKI – INNER OUT – zespół założony przez muzyków reprezentujących nowe pokolenie trójmiejskiego jazzu. Wykonuje autorską muzykę oscylującą wokół stylistyki post-bopowej i jazzu współczesnego. W swoich utworach Inner Out starają się łączyć współczesną harmonię z melodyjnymi tematami. Czerpią inspiracje z szerokiego wachlarza gatunków muzyki od mainstreamowego jazzu poprzez muzykę klasyczną aż po muzykę rockową. Ich muzyka została doceniona i nagrodzona podczas konkursów takich jak Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie oraz XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Skład: Michał Ciesielski – saksofony, Michał Zienkowski – gitara, Krzysztof Słomkowski – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja

WOJCIECH STARONIEWICZ „A’FREAK-AN PROJECT”
„A’freaK-aN Project” Wojciecha Staroniewicza to projekt muzyczny inspirowany muzyką czarnego lądu. Nowy program zespołu zdominowany jest przez utwory, które wkrótce znajdą się na płycie pod tytułem „A’FreAk-KomEdA Project”. Są to, oprócz kompozycji Staroniewicza, utwory Krzysztofa Komedy utrzymane w stylistyce „A’Freak-aN”, takie jak: „Kattorna”, „Moja Ballada” znana z filmu „Do widzenia do jutra” Janusza Morgensterna czy „Crazy Girl” i „Cherry” z „Noża w wodzie” Romana Polańskiego. Do wspólnego grania muzyki, która zawarta jest stylistycznie w szeroko pojętym idiomie jazzu i muzyki etnicznej, Wojciech Staroniewicz zaprosił znanych i cenionych muzyków ze środowiska trójmiejskiego. Łatwo się zorientować, że taki dobór muzyków jest gwarancją, z jednej strony bardzo wysokiego poziomu wykonawczego, a z drugiej permanentnej zmienności i nieprzewidywalności tego, co będzie się działo na scenie w czasie koncertu. Skład: Wojciech Staroniewicz /saksofon tenorowy/; Przemek Dyakowski /saksofon tenorowy/; Darek Herbasz /saksofon barytonowy/; Marcin Janek /saksofon tenorowy, sopranowy/; Dominik Bukowski /marimba, wibrafon/; Janusz Mackiewicz /gitara basowa/; Roman Ślefarski /perkusja/; Larry Okey Ugwu /instrumenty perkusyjne.

WITOLD JANIAK TRIO CINEMA MEETS JAZZ
Witold Janiak: – Filmy z czasem starzeją się. Dobra muzyka nigdy, bo nie jest związana kontekstem mody, uwarunkowań obyczajowych, techniki filmowej. Granie muzyki z filmu, to jakby danie drugiej szansy, drugiego życia filmowi, z którego pochodzi. Dlaczego wybrałem akurat te utwory? Kryteria były dwa. Wrażenie, jakie wywarł na mnie film, zmieniając mój sposób patrzenia na świat. Oczarowanie tematem muzycznym, który towarzyszył scenom filmowym. Tematem integralnie związanym z klimatem dzieła kinematograficznego, ale będącym także arcydziełem samym w sobie. Żadnym utworom nie przypisuję pierwszeństwa; bez względu na stopień oddziaływania pierwowzorów na moją wyobraźnię, interpretacje te zawsze pozostaną częścią sposobu przeżywania otaczającego mnie świata. Skład: Witold Janiak – fortepian, , Janusz Mackiewicz – kontrabas, Eric Allen – perkusja

KRYSTYNA STAŃKO TRIO
Krystyna Stańko – śpiew, Dominik Bukowski – wibrafon, Piotr Lemańczyk – kontrabas
Artyści współpracują ze sobą od wielu lat , co zaowocowało nagraniami płytowymi, koncertami w kraju i poza jego granicami. O oryginalności TRIO decydują niezwykłe umiejętności muzyków, niepowtarzalne brzmienie złożone z kontraltu, wibrafonu, i kontrabasu , a także ich wzajemne relacje. Wspólnie potrafią stworzyć muzyczną przestrzeń, w którą słuchacz czuje się zaproszony , aby delektować się dźwiękiem, nastrojem i dobrą energią. Każdy koncert stanowi wielkie, niezapomniane przeżycie zarówno dla muzyków , jak i dla słuchaczy. To trzeba usłyszeć !!!

Zapraszamy!

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.