Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Beaty Buczek-Żarneckiej

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z ogromną przyjemnością pragnie poinformować, że w dniu 8 listopada 2014 o godz. 19.00, Beata Buczek – Żarnecka, rolą Hermenegildy w spektaklu „Ożenić się nie mogę” Aleksandra Fredry, świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

Jej sceniczna kariera zatacza zgrabne koło, bowiem debiutowała również w sztuce Fredry, rolą Justysi w „Mężu i żonie” w reżyserii Aleksandry Górskiej na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (1988, PWST). Absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Grała również na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 1994 roku aktorka, naszego Teatru, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Subtelna, delikatna blondynka, za to o niezwykłej sile charakteru. Nieugięta. Obdarzona doskonałym głosem i perfekcyjnym warsztatem scenicznym. Grywa role pomnikowe, monumentalne, jak tytułowe w „Antygonie” Sofoklesa, czy w „Balladynie” Słowackiego, ale także te wymagające niezwykłej wrażliwości, kruchości wręcz, jak Shelley w „Ontologicznym dowodzie na moje istnienie” Joyce Carol Oates, czy Jerri w „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich” Frasera.
Bywa dumna i wyniosła – w „Królowej Śniegu” czy „Pokojówkach”, tragiczna – w „Tramwaju zwanym pożądaniem”, zwariowana i szalona w „Dniu świra” czy nieprzewidywalna w „Związku otwartym”.
Nie boi się wyzwań, balansowania na linie i gry va banque, co udowodniła magicznym recitalem „Życia garść” poświęconym Annie Jantar.
We wszystkich wcieleniach zachwyca, uwodzi, budzi emocje i na długo pozostaje w pamięci widzów. Wielokrotnie nagradzana za sceniczne kreacje z ogromną pokorą podchodzi do swojego zawodu i powołania. Jej śmiech rozbrzmiewający na korytarzach uprzedza zdecydowane kroki. Publiczność, zwłaszcza jej męska część – po prostu ją kocha.

Życząc Beacie wielu nowych wspaniałych sukcesów artystycznych, nagród, wyróżnień, uwielbienia widzów, wymarzonych ról, niesłabnących sił twórczych i zadowolenia z obranej drogi artystycznej składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej.

Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności