JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ BEATY BUCZEK-ŻARNECKIEJ

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE BEATA BUCZEK-ŻARNECKA, AKTORKA TEATRU MIEJSKIEGO IM. WITOLDA GOMBROWICZA W GDYNI,
5 PAŹDZIERNIKA 2019 BĘDZIE OBCHODZIĆ JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ.

JUBILEUSZ ŚWIĘTOWAĆ BĘDZIE ROLĄ CIESZĄCEJ SIĘ ŻYCIEM BARBARY W SPEKTAKLU „NASTĘPNEGO DNIA RANO”.

Beata Buczek-Żarnecka, Aktorka – Diament na Naszej Scenie, Żadnej Roli się Nie Boi, Bezwzględnie Profesjonalna, Misternie Tkająca Kreacje, Zapierająca Dech w Piersiach, Monumentalna i Delikatna, Dumna i Tragiczna, Hipnotyzująca, Energiczna i … można by tak w nieskończoność wymieniać jej artystyczne przymioty.

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutowała rolą Justysi w „Mężu i żonie” Fredry w reżyserii Aleksandry Górskiej na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (1988, PWST). Grała również na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 1994 roku aktorka, naszego Teatru, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Subtelna, delikatna blondynka o niezwykłej sile charakteru. Nieugięta. Obdarzona doskonałym głosem i perfekcyjnym warsztatem scenicznym. Grywa role pomnikowe, monumentalne, jak tytułowe w „Antygonie” Sofoklesa, czy w „Balladynie” Słowackiego, ale także te wymagające niezwykłej wrażliwości, kruchości wręcz, jak Shelley w „Ontologicznym dowodzie na moje istnienie” Joyce Carol Oates, czy Jerri w „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich” Frasera.
Bywa dumna i wyniosła – w „Królowej Śniegu” czy „Pokojówkach”, tragiczna – w „Tramwaju zwanym pożądaniem”, zwariowana i szalona w „Dniu świra” czy nieprzewidywalna w „Związku otwartym”.
Nie boi się wyzwań, balansowania na linie i gry va banque, co udowodniła magicznym recitalem „Życia garść” poświęconym Annie Jantar. Rolą Barbary energetycznej mamy i teściowej, która cieszy się życiem w „Następnego dnia rano” Quiltera, przywraca widzom wiarę w sens życia i miłość.
We wszystkich wcieleniach zachwyca, uwodzi, budzi emocje i na długo pozostaje w pamięci widzów. Wielokrotnie nagradzana za sceniczne kreacje z ogromną pokorą podchodzi do swojego zawodu i powołania. Publiczność, zwłaszcza jej męska część – po prostu ją kocha.

Życząc artystce wielu nowych wspaniałych sukcesów artystycznych, nagród, wyróżnień, uwielbienia widzów, wymarzonych ról, niesłabnących sił twórczych i zadowolenia z obranej drogi składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.

Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.