Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej Mariusza Żarneckiego

Z przyjemnością informujemy, że Mariusz Żarnecki, aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, 18 grudnia 2021 roku świętował jubileusz 35-lecia pracy artystycznej spektaklem „Znaczy kapitan”.

Jubilacie Drogi!
Trzydzieści pięć lat minęło jak jeden dzień, ról tyle, że trudno policzyć, a z każdym dniem sylwetka coraz prężniejsza, wzrok jaśniejszy, krok sprężystszy, tors smuklejszy… cóż… dojrzałość sceniczna… do pozazdroszczenia! I do pogratulowania!!!
Każda z ról przemyślana, skonstruowana z imponującą precyzją, podszyta charyzmatycznym wnętrzem i spokojem, wynikającymi: dziś z doświadczenia, dawniej z intuicji i tego specyficznego aktorskiego instynktu…
Począwszy od tej pierwszej, Malvolia w „Wieczorze Trzech Króli” Szekspira, za którą otrzymał Pan nagrodę na Festiwalu Dyplomów Szkół Teatralnych, przez Miętusa w „Ferdydurke” Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, nagrodzoną Laurem Pegaza, świetne role w „Kabarecie Starszych Panów” i „Trans-Atlantyku”, dzięki którym wygrał Pan plebiscyt publiczności na Najpopularniejszego Aktora Sceny Letniej w Orłowie, hipnotyzującego, i również nagrodzonego, Markiza Astolfa de Custine w „Kursku” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, do roli Karola Olgierda Borchardta w spektaklu „Znaczy Kapitan”, w której obdarzył Pan swego bohatera zarówno żołnierskim drylem jak i życzliwością prawdziwego przyjaciela.
Co wieczór inna postać, a każda widzów niezwykle cieszy, reżyserów zaś inspiruje do przekraczania granic teatralnej rzeczywistości.
To dla nas wielka radość móc wraz z Panem świętować jubileusz 35-lecia scenicznej obecności. W imieniu dyrekcji oraz koleżanek i kolegów z Teatru gratulujemy i życzymy niesłabnących sił oraz satysfakcjonującej obecności na scenie teatralnej przez kolejnych trzydzieści pięć lat.
Wszystkiego wspaniałego!

Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Krzysztof Babicki
Zastępca dyrektora
Iwona Walkusz

Galeria

Najnowsze aktualności