Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Małgorzaty Talarczyk

Wczoraj, rolą Mistrza Ceremonii w wyjątkowym koncercie pt.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, Małgorzata Talarczyk, wielka artystka naszej sceny, świętowała jubileusz 45 – lecia pracy artystycznej. Aktorka otrzymała brązowy order Gloria Artis.
Czterdzieści pięć lat na scenie przyniosło możliwość stworzenia wielu niezwykłych kreacji aktorskich, wiele wyzwań, konfrontacji a także sukcesów, nagród i odznaczeń. To lata profesjonalnej pracy, powołania, odpowiedzialności i wrażliwości na niezwykle ulotną materię, jaką jest teatr. Nasz Teatr.

To wiele niezapomnianych ról, jak choćby Maria Magdalena w „Historyi o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka, Klaudestyna de Montreuil w „Bezimiennym dziele” Stanisława I. Witkiewicza, Uczycielka w „Konopielce” Edwarda Redlińskiego, Hermia i Tytania w „Śnie nocy letniej” Williama Shakespeare’a, Księżna Himalaj w „Operetce” Witolda Gombrowicza, Iwona i Królowa Małgorzata w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Witolda Gombrowicza, Ala i Eugenia w „Tangu” Sławomira Mrożka, Matka w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, Gwinona w „Lilli Wenedzie” Juliusza Słowackiego, Pani Maria w „Kompozycji w słońcu” Ingmara Villqista, Meg w „Urodzinach Stanleya” Harolda Pintera, Hrabina Respektowa w „Fantazym” Juliusza Słowackiego, czy Praskowia w „Biesach” Dostojewskiego.

Moc wzruszeń, gratulacji i wspomnień wypełnił orłowską plażę.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.