Jubileusz Mariusza Żarneckiego

JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ MARIUSZA ŻARNECKIEGO, AKTORA TEATRU MIEJSKIEGO IM. WITOLDA GOMBROWICZA W GDYNI.

Teatr Miejski w Gdyni z przyjemnością informuje, że 29 października 2016 aktor naszego Teatru Mariusz Żarnecki, rolą ekscentrycznego Proboszcza w spektaklu „Być jak Krzysztof Krawczyk” świętować będzie jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Mamy nadzieję, że ten wieczór stanie się okazją, by złożyć na jego ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania dla osiągnięć w pracy artystycznej. Jubilatowi życzymy niesłabnących sił twórczych, wielu nowych sukcesów artystycznych, samorealizacji i zadowolenia z obranej drogi.

Mariusz Żarnecki – aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Urodził się w 1962 roku w Tarnowie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Debiutował rolą Malwolia w „Wieczorze Trzech Króli” Shakespeare’a (1986, PWST) za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dyplomów Szkół Teatralnych. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, a potem przeniósł się do Gdyni i przez dwa lata występował na deskach Teatru Muzycznego.
Od 1992 oglądamy go na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni, w którym stworzył wiele świetnych ról. Miedzy innymi Miętusa w „Ferdydurke” Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, za którą otrzymał w 1994 Laur Pegaza – prestiżową nagrodę wojewody gdańskiego. W 2004 roku, dzięki świetnym rolom w „Kabarecie Starszych Panów” i „Trans-Atlantyku” wygrał plebiscyt publiczności na Najpopularniejszego Aktora Sceny Letniej w Orłowie. Od lat pracuje z młodzieżą, grywa w filmach i serialach, ale przede wszystkim istnieje na teatralnej scenie, z której prawie nie schodzi. Co wieczór wciela się w inną postać. Obecnie daje się poznać jako Książę/Kupiec w „Komedii omyłek” , Proboszcz w „Być jak Krzysztof Krawczyk” , Zając w „Śnieżce i krasnoludkach” , Józef II w „Amadeuszu” , Liputin w „Biesach” , Urzędnik w „Ożenić się nie mogę” , Profesor Bączyński w „Jeszcze bardziej Zielonej Gęsi” , Kaczeniec w „Królowej Śniegu” , Pan Stremplin w „Idąc rakiem” , Strażnik w „Antygonie” , Paul (Bażant), Yves Montand, Biały Klown, Marynarz Amerykański w „Piaf” , czy On w „Związku otwartym” . Ma w swym dorobku niezliczoną ilość kreacji, lirycznych i dramatycznych, tragicznych i komediowych, pierwszoplanowych i epizodycznych, zawsze głęboko przemyślanych i perfekcyjnie zrealizowanych.

Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na następne, życząc Jubilatowi przychylnej opieki twórczego Panteonu.

Z najserdeczniejszymi życzeniami i wyrazami szacunku
Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności