Jubileusz Piotra Michalskiego

JUBILEUSZ 25-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ PIOTRA MICHALSKIEGO, AKTORA TEATRU MIEJSKIEGO IM. WITOLDA GOMBROWICZA W GDYNI.

Teatr Miejski w Gdyni z przyjemnością informuje, że 5 listopada 2016 aktor naszego Teatru Piotr Michalski, mistrzowską kreacją bezwzględnego Salieriego w spektaklu „Amadeusz” świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Mamy nadzieję, że ten wieczór stanie się okazją, by złożyć na jego ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania dla osiągnięć w pracy artystycznej. Jubilatowi życzymy niesłabnących sił twórczych, wielu nowych sukcesów artystycznych, samorealizacji i zadowolenia z obranej drogi. A nam pozostaje cieszyć się, że film go jeszcze całkowicie nie ukradł.

Piotr Michalski – aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Urodził się w 1967 roku w Gdyni. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. W latach 1991-1996 występował w Teatrze Kwadrat w Warszawie, tam też debiutował w podwójnej roli Reportera i Bobby’ego Franklina w „Mayday” Ray’a Cooney’a w reżyserii Marcina Sławińskiego. Od tego czasu lubi w jednym spektaklu kreować więcej niż dwie postacie na raz. W „Dniu świra” gra następujące role: Lekarz, Stary Sęp, Pedał, Rączka, Kretyn, Uczeń, Psychiatra, z Bródką, Syn, Harmonista, Murzyn, Odpad, Prosiak, Samiec, Men, Narcyz. W „Kamieniach w kieszeniach” występował jako Charlie i grał role męskie i kobiece: Simona, Clema, Fina, Caroline Giovanni, Johna, Dave’a i Jock’a Campbella.

W 1997 roku związał się z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Niezliczoną ilością niezwykle udanych ról udowodnił, że każda próba zaszufladkowania go skazana jest na weryfikację. Bywa świetnym aktorem komediowym, o czym możemy przekonać się w „Dniu świra” , czy w „Ożenić się nie mogę” . Równie pewnie czuje się w rolach amantów, jak i perfidnych drani, zresztą jedno nie wyklucza drugiego, co udowodnił kreując Wicehrabiego de Valmont w „Niebezpiecznych związkach”, czy tytułowego Casanovę. Bywa liryczny jak Gustaw w „Ślubach panieńskich”, tragiczny jak Salieri w „Amadeuszu” , dramatyczny jak Stanley w „Urodzinach Stanleya”, czy Biff w „Śmierci komiwojażera”. Kreowani przez niego bohaterowie nigdy nie są jednoznaczni. Piotr Michalski kryje w nich tajemnicę. Może Państwu uda się ją rozszyfrować. Na scenie Teatru Miejskiego możemy go zobaczyć jako Antyfolusa z Syrakuz w „Komedii omyłek” , Policjanta w „Być jak Krzysztof Krawczyk” , Antonio Salieriego w „Amadeuszu” , Mordercę w „Żółtej łodzi podwodnej” , Szigalewa w „Biesach” , Macieja w „Ożenić się nie mogę” , Piekielnego Piotrusia w „Jeszcze bardziej zielonej gęsi” , Tyrezjasza w „Antygonie” , oraz w „Dniu świra” i w „Piaf” .

Za wszystkie wspaniałe role bardzo serdecznie dziękujemy i nie ukrywamy, że z niecierpliwością czekamy na następne, życząc Jubilatowi przychylnej opieki twórczego Panteonu.

Z najserdeczniejszymi życzeniami i wyrazami szacunku
Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności