Jubileusz pracy artystycznej Doroty Lulki i Rafała Kowala!

Szanowni Państwo,
jesteśmy zaszczyceni, że mamy okazję złożyć na Państwa ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania dla Państwa osiągnięć w pracy artystycznej na scenach polskich teatrów.

Panie Rafale,
dwadzieścia lat to niemal połowa życia na scenie, stworzenie wielu niezwykłych kreacji aktorskich, ale także wielu kompozycji muzyki teatralnej, wiele nagród, wiele konfrontacji z kolegami – artystami, ale także wiele okazji do zarażania miłością teatralną – choćby młodzieży.

To wiele niezapomnianych ról, jak choćby ostatnio tytułowa – w spektaklu Sammy oraz wiele innych, wybitnych: jedna pierwszych: Jezus w Historyji o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim, Aleksander Marinesco w Idąc rakiem, Ja w sztuce Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać, Henryk w Ślubie, ukochany przez widzów pisarz Nikos w musicalu Zorba, czy charyzmatyczny Iwan w Braciach K., niezapomniany Książę Filip z Iwony, księżniczki Burgunda, czy do dziś cieszący widzów na scenie Charles Aznavour w Piaf.

Pani Doroto,
trzydzieści pięć lat na scenie przyniosło możliwość stworzenia wielu niezwykłych kreacji aktorskich, wiele wyzwań, konfrontacji, a także sukcesów, nagród i odznaczeń. To lata profesjonalnej pracy, powołania, odpowiedzialności i wrażliwości na niezwykle ulotną materię, jaką jest teatr. Nasz Teatr.

To niezapomniane role, jak choćby uwielbiana przez widzów tytułowa Piaf, czy jedna z ostatnich, doceniona przez krytyków i licznie nagradzana Tulla Pokriefke w spektaklu Idąc rakiem, a także innem wybitne: Panna Młoda w Weselu, charyzmatyczna Hilda w Sonacie Belzebuba, urzekająca Bidula i Jesienna Dziewczyna w Niespodziewanym końcu lata, Krystyna w sztuce Panna Julie, Trudi w Kompozycji w słońcu, Idalia w Fantazym, czy wreszcie nieziemska muza i Patsy w spektaklu Sammy.

Dziękujemy za Państwa artystyczną obecność w Teatrze na Bema, czy na Scenie Letniej w Orłowie, niepoliczalną w latach, a właśnie w kreacjach, emocjach i godzinach włożonej w nie pracy.

Życzymy wielu nowych sukcesów artystycznych, samorealizacji i zadowolenia z obranej drogi oraz wciąż tej samej, niezwykłej radości tworzenia, którą urzekają Państwo publiczność.

Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności