Jubileusz pracy artystycznej Macieja Sykały!

Szanowni Państwo,
20 kwietnia, podczas premiery spektaklu „Sammy” Kena Hughes’a, będziemy świętować 30-lecie pracy artystycznej Macieja Sykały – aktora i inspicjenta od wielu lat związanego z Teatrem Miejskim w Gdyni.

W swoim dorobku ma on między innymi takie role, jak: rola Ernesto Romy
w spektaklu Kariera Arturo Ui Bertolda Brechta w reżyserii Wojciecha Adamczyka, Puka w Śnie nocy letniej Williama Szekspira w reżyserii Andrzeja Markowicza, Starego Jankiela w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, Syfona w Ferdydurke Witolda Gombrowicza czy Giuseppe w Awanturze w Chioggi Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, a także w ostatnich latach rola Ojca w spektaklu Wszystko, co chcielibyście powiedzieć po śmierci ojca, ale boicie się odezwać Szymona Bogacza w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, Boba Parki w Bogu Woody Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego oraz rola Pana Wonnego w Chorym z urojenia Moliera w reżyserii Tomasza Mana.

Aktor i inspicjent to nie tylko profesja, ale i powołanie, które wypełnia życie, to także odpowiedzialność za kształt kultury, za nasz wspólny teatr.
Panie Macieju, dziękujemy Panu za troskę o piękno teatru i wymianę artystycznych doświadczeń. Mamy nadzieję, że dalsze działania zawodowe przyniosą Panu owocne rezultaty i wiele satysfakcji.

Dyrekcja i Zespół Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Galeria

Najnowsze aktualności