Już w sobotę premiera „Antygony”!

„Antygona” w Teatrze Miejskim w Gdyni, to nie tylko tragedia antyczna, w której siostra staje przed dylematem, czy pochować ciało zmarłego brata. To przede wszystkim uczta dla oka i ucha. Ten niezwykły spektakl, w którym światło przenika się z cieniem, a tekst z dźwiękiem, przygotowali wybitni artyści, którzy gwarantują niezapomniane wrażenia estetyczne i artystyczne.

Leszek Mądzik, reżyser i scenograf, twórca Sceny Plastycznej KUL – teatru magicznego, przepełnionego muzyką i plastyką, zaprosił do współpracy przy Antygonie:

* Zofię de Ines – wybitną scenografkę teatralną, operową, baletową, filmową i telewizyjną, współpracującą z najwybitniejszymi reżyserami w Polsce i za granicą. Jej barwne, widowiskowe kostiumy mogliśmy podziwiać m.in. w „Don Kichocie” na Scenie Letniej.

* Zbigniewa Szymczyka – choreografa, aktora, dyrektora naczelnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy, z którym jest związany od roku 1984. W tym czasie zagrał we wszystkich spektaklach wyreżyserowanych przez wybitnego twórcę tego teatru – Henryka Tomaszewskiego.

* Marka Kuczyńskiego – kompozytora urodzonego w Gdańsku, nagrodzonego na 23. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za muzykę do filmu „Cudze szczęście”, a także autora muzyki do spektakli teatralnych, filmów i seriali.

Najnowsze aktualności