„Kolibra lot ostatni” z Gdyni na Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z przyjemnością informuje, że sztuka Pawła Huellego „Kolibra lot ostatni”, napisana dla zespołu naszego teatru, w reżyserii Krzysztofa Babickiego, została zaproszona na XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu i zostanie zaprezentowana festiwalowej publiczności oraz ocenie jury 23 października 2014. W konkursowej rywalizacji bierze udział 11 spektakli z Polski i świata. Wszystkim spektaklom życzymy udanych prezentacji, a widzom prawdziwej teatralnej i intelektualnej uczty.
„Kolibra lot ostatni” to pierwsza i jedyna, jak dotąd, w Polsce sztuka teatralna poświęcona Witoldowi Gombrowiczowi. Specjalnie dla Teatru Miejskiego im. właśnie Witolda Gombrowicza w Gdyni napisał ją Paweł Huelle, kierownik literacki teatru, jeden z najgłośniejszych polskich pisarzy, autor m.in. powieści „Weiser Dawidek”, czy „Mercedes – Benz. Z listów do Hrabala”. To historia opowiadająca o ostatniej dobie Gombrowicza spędzonej w Gdyni, przed wypłynięciem do Argentyny, tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Mroczny komisariat policji, tętniące życiem kawiarnie, rozśpiewane piękne panie, podejrzani elokwentni panowie o odmiennej orientacji seksualnej. Tango milonga i gdyński półświatek, czyli klasyczny kryminał z historią miasta w tle, a w roli głównej: Sam Witold Gombrowicz.

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.