„Kolibra lot ostatni” z Gdyni na Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni z przyjemnością informuje, że sztuka Pawła Huellego „Kolibra lot ostatni”, napisana dla zespołu naszego teatru, w reżyserii Krzysztofa Babickiego, została zaproszona na XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu i zostanie zaprezentowana festiwalowej publiczności oraz ocenie jury 23 października 2014. W konkursowej rywalizacji bierze udział 11 spektakli z Polski i świata. Wszystkim spektaklom życzymy udanych prezentacji, a widzom prawdziwej teatralnej i intelektualnej uczty.
„Kolibra lot ostatni” to pierwsza i jedyna, jak dotąd, w Polsce sztuka teatralna poświęcona Witoldowi Gombrowiczowi. Specjalnie dla Teatru Miejskiego im. właśnie Witolda Gombrowicza w Gdyni napisał ją Paweł Huelle, kierownik literacki teatru, jeden z najgłośniejszych polskich pisarzy, autor m.in. powieści „Weiser Dawidek”, czy „Mercedes – Benz. Z listów do Hrabala”. To historia opowiadająca o ostatniej dobie Gombrowicza spędzonej w Gdyni, przed wypłynięciem do Argentyny, tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Mroczny komisariat policji, tętniące życiem kawiarnie, rozśpiewane piękne panie, podejrzani elokwentni panowie o odmiennej orientacji seksualnej. Tango milonga i gdyński półświatek, czyli klasyczny kryminał z historią miasta w tle, a w roli głównej: Sam Witold Gombrowicz.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.