Komunikat finałowy IX edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Kapituła IX edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego dla młodych krytyczek i krytyków teatralnych w składzie prof. Bożena Frankowska, Sławomira Łozińska, Remigiusz Grzela, Maciej Prus i dr Tomasz Miłkowski – przewodniczący po kolejnym obradach zakwalifikowała do ścisłego finału konkursu następujące osoby (podaję w porządku alfabetycznym): Adriana Chmielewskiego, Pawła Kluszczyńskiego, Martynę Szoję, Wiktorię Tabak i Katarzynę Waligórę.

Kapituła konkursu działała zgodnie z dotychczasowymi zasadami. Do finału konkursu zakwalifikowała więc pięcioro uczestników o najwyższej ilości punktów. W tym roku do finału zakwalifikowano osoby, który osiągnęły powyżej 37, 5 punktu. Z wytypowanej piątki finalistów wyłoniona zostanie dwójka laureatów: laureat lub laureatka nagrody Prezydenta miasta Gdyni i laureat lub laureatka nagrody Marszałka Województw Pomorskiego. Wysokość każdej z nagród wynosi 5 tysięcy zł.

Wszystkim uczestnikom ścisłego finału w imieniu własnym i kapituły konkursu serdecznie gratuluję.

Alina Kietrys – sekretarz konkursu

Najnowsze aktualności

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.

 

Kosmiczna „Lizystrata” w Miejskim. Jutro premiera

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni już wkrótce zrobi się nieziemsko. Starożytne dzieło Arystofanesa zostanie osadzone w różnych światach i czasach. Bohaterowie przeniosą się w przestrzeń kosmiczną. A wszystko w spektaklu „Lizystrata, czyli strajk kobiet”, który dotknie uniwersalnych niepokojów ludzkości. Premiera już 17 lutego – pisze Magdalena Czernek na stronie www.gdynia.pl