KONKURS NA KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA. Pisaliście o: „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Bajeczkach z obrazkami”, „Kubusiu Puchatku”, „Małym Księciu”, „Mikołajku”, „Plastusiowym pamiętniku”, „Przygodach Marka Piegusa”, „Tajemniczym ogrodzie”, „Wakacjach nad morzem”, wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, „Witaj, Karolciu!” oraz „W pustyni i w puszczy”.

Jednak zwycięzca może być tylko jeden! 4 sierpnia 2015 roku jury powołane przez Teatr, po przeczytaniu siedemnastu recenzji na KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA, postanowiło nagrodzić Panią Magdalenę Wiśniewską – autorkę recenzji „Pipi Pończoszanki” Astrid Lindgren. Laureatka naszego konkursu otrzyma jedno podwójne zaproszenie na bajkę „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego (premiera: 5 grudnia 2015 r.). Ponadto już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia o godz. 12:00, wraz z Martą Kadłub i Maciejem Wiznerem – aktorami Teatru Miejskiego, przeczyta fragmenty kultowej książki swojego dzieciństwa (wcielając się w rolę Pipi!), podczas ostatniej rodzinnej czytanki.

Chcielibyśmy również wyróżnić recenzje Pani Anny Szymanowskiej, która pisała o „Baśniach polskich” (wybór i opracowanie Tomasz Jodełka-Burzecki) oraz tekst Pana Marka Wąsowicza, który recenzował „Pipi Pończoszankę”. Autorom gratulujemy i przekazujemy na ich ręce podwójne zaproszenia na naszą premierową bajkę.

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!