KONKURS NA KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA. Pisaliście o: „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Bajeczkach z obrazkami”, „Kubusiu Puchatku”, „Małym Księciu”, „Mikołajku”, „Plastusiowym pamiętniku”, „Przygodach Marka Piegusa”, „Tajemniczym ogrodzie”, „Wakacjach nad morzem”, wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, „Witaj, Karolciu!” oraz „W pustyni i w puszczy”.

Jednak zwycięzca może być tylko jeden! 4 sierpnia 2015 roku jury powołane przez Teatr, po przeczytaniu siedemnastu recenzji na KULTOWĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECIŃSTWA, postanowiło nagrodzić Panią Magdalenę Wiśniewską – autorkę recenzji „Pipi Pończoszanki” Astrid Lindgren. Laureatka naszego konkursu otrzyma jedno podwójne zaproszenie na bajkę „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego (premiera: 5 grudnia 2015 r.). Ponadto już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia o godz. 12:00, wraz z Martą Kadłub i Maciejem Wiznerem – aktorami Teatru Miejskiego, przeczyta fragmenty kultowej książki swojego dzieciństwa (wcielając się w rolę Pipi!), podczas ostatniej rodzinnej czytanki.

Chcielibyśmy również wyróżnić recenzje Pani Anny Szymanowskiej, która pisała o „Baśniach polskich” (wybór i opracowanie Tomasz Jodełka-Burzecki) oraz tekst Pana Marka Wąsowicza, który recenzował „Pipi Pończoszankę”. Autorom gratulujemy i przekazujemy na ich ręce podwójne zaproszenia na naszą premierową bajkę.

Najnowsze aktualności

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.

 

FINAŁOWA PIĄTKA 17. KONKURSU O GDYŃSKĄ NAGRODĘ DRAMATURGICZNĄ 2024

„Błękitne oczy pełne miłości” Tomasza Mana, „Pierwsze razy” Marii Wojtyszko, „Tęsknię za domem” Radosława Maciąga, „Trylogia na Smutne Czasy” Małgorzaty Maciejewskiej, „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” Piotra Rowickiego wśród najlepszych sztuk GND 2024!!!