Krzysztof Babicki laureatem nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc podzielić się z Państwem informacją, że laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego przyznanej 27 marca 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru został Krzysztof Babicki, reżyser Pułapki Tadeusza Różewicza, której premiera odbyła się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza  w Gdyni 7 maja 2022.

 

„Pułapka” Tadeusza Różewicza, to spektakl mroczny, ale fascynujący – perfekcyjnie wyreżyserowany, ze świetnymi rolami, ale też poruszający (…) Różewicz wiedział, że zawsze są jacyś oni, którzy nadchodzą, a wraz z nimi apokalipsa. Tym razem tekst nieoczekiwani zabrzmiał wyjątkowo aktualnie, bowiem wojna toczy się za naszą granicą (…) Gdyńskie przedstawienie – otulone potęgującą napięcie kapitalną muzyką Marka Kuczyńskiego, w oprawie scenograficznej Marka Brauna, z pięknymi kostiumami Hanny Szymczak – to wyjątkowy spektakl. Krzysztof Babicki od lat obsesyjnie wraca do „Pułapki”, za każdym razem odkrywając w niej coś nowego. To tekst, który jak przyznaje jest dla niego ważny. Po obejrzeniu gdyńskiej „Pułapki” zastanawiam się czy nadzieją dla świata jest miłość, której tak szukał i tak bał się Franz Kafka, nie wiem. Wiem, że koniecznie trzeba zobaczyć ten spektakl.

Grażyna Antoniewicz, Zło wykluwa się po cichu, Polska Dziennik Bałtycki.

 

Najnowsze aktualności

 

Brakuje nam Pawła Huellego

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Huellego naszego Dramaturga, wyjątkowego, wspaniałego Pisarza, który tworzył dla naszego teatru niezwykłe sztuki.

 

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Mikołajki z Królewną Lukrecją

Zapraszamy do Teatru Miejskiego na warsztaty i zabawy teatralne, podczas których razem z Królewną Lukrecją przygotujemy się na nadchodzące Mikołajki!