Krzysztof Babicki laureatem nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc podzielić się z Państwem informacją, że laureatem Nagrody Teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego przyznanej 27 marca 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru został Krzysztof Babicki, reżyser Pułapki Tadeusza Różewicza, której premiera odbyła się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza  w Gdyni 7 maja 2022.

 

„Pułapka” Tadeusza Różewicza, to spektakl mroczny, ale fascynujący – perfekcyjnie wyreżyserowany, ze świetnymi rolami, ale też poruszający (…) Różewicz wiedział, że zawsze są jacyś oni, którzy nadchodzą, a wraz z nimi apokalipsa. Tym razem tekst nieoczekiwani zabrzmiał wyjątkowo aktualnie, bowiem wojna toczy się za naszą granicą (…) Gdyńskie przedstawienie – otulone potęgującą napięcie kapitalną muzyką Marka Kuczyńskiego, w oprawie scenograficznej Marka Brauna, z pięknymi kostiumami Hanny Szymczak – to wyjątkowy spektakl. Krzysztof Babicki od lat obsesyjnie wraca do „Pułapki”, za każdym razem odkrywając w niej coś nowego. To tekst, który jak przyznaje jest dla niego ważny. Po obejrzeniu gdyńskiej „Pułapki” zastanawiam się czy nadzieją dla świata jest miłość, której tak szukał i tak bał się Franz Kafka, nie wiem. Wiem, że koniecznie trzeba zobaczyć ten spektakl.

Grażyna Antoniewicz, Zło wykluwa się po cichu, Polska Dziennik Bałtycki.

 

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.