Letnia oferta edukacyjna Teatru Miejskiego w Gdyni

Lato to dobry czas aby zaprzyjaźnić się z Teatrem: zajrzeć za jego kulisy, spotkać się z literaturą i wziąć udział w warsztatach. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

„RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM” pod hasłem: „Dzielne niedziele na scenie”
Cykl spotkań z literaturą dziecięcą, połączony z warsztatami tematycznymi, podczas których uczestnicy będą poprzez zabawę oswajać małe i duże strachy. Czytają nieustraszeni aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni wraz z rodzinami. Opowieści o strachu i odwadze będziecie mogli posłuchać w każdą niedzielę od 3 lipca do 7 sierpnia włącznie, o godzinie 12:00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni.
Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci od szóstego roku życia z rodzicami.

PONIEDZIAŁKOWE SPACERY TEATRALNE
Zwiedzanie teatru dla grup przedszkolnych, kolonijnych i seniorów, podczas którego uczestnicy udadzą się na wycieczkę po teatrze z przewodnikiem, by poznać miejsca zazwyczaj niedostępne dla widzów: scenę i jej kulisy, rekwizytornię, wypożyczalnie kostiumów i charakteryzatornię.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki: 4, 11, 18 lipca oraz 8 sierpnia, w godzinach: 10:30 i 12:00.
Obowiązują wcześniejsze rezerwacje: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl
Płatności należy dokonać do środy poprzedzającej dane zajęcia.
Koszt: 10 zł/osoby. Bilety do nabycia w kasie Teatru.
Więcej informacji o wydarzeniach edukacyjnych na stronie Teatru i w naszych mediach społecznościowych.

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Na ziemię sprowadza Szymon Jachimek

18 czerwca o godz. 18.30 na antenie Radia Gdańsk premierowy spektakl „Na ziemię, czyli szał niebieskich ciał” i inne propozycje Sceny Letniej Teatru Gombrowicza w Orłowie przedstawi, słowem mówionym, Szymon Jachimek.

 

Ogólnopolski konkurs im. Andrzeja Żurowskiego 2025  

W XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków teatralnych zgłoszono trzydzieści dziewięć prac nadesłanych przez trzynaście osób. Wszystkie teksty spełniały kryteria wymagane w regulaminie konkursu. Recenzowane były różnorodne formalnie spektakle z wielu teatrów w Polsce. Do ścisłego finału zgodnie z regulaminem wytypowano piętnaście tekstów pięciu uczestników konkursu.