„Liliom” przed premierą

W naszym teatrze trwają próby do spektaklu „Liliom” Ferenca Molnára w reżyserii Grażyny Kani. Premiera „Życia i śmierci łajdaka, legendy przedmiejskiej w siedmiu obrazach”, bo tak brzmi pełen tytuł dramatu, odbędzie się 22 maja o godz. 19. 00.
Wszystkich, którzy chcą poznać elementy biografii Molnára, nie mniej barwne niż życiorysy jego bohaterów, a przede wszystkim zapoznać się z tematyką tego intrygującego dramatu oraz koncepcją reżyserską Grażyny Kani, zapraszamy już 13 maja, o godz. 16.30 do Foyer Teatru na godzinne spotkanie z reżyserką spektaklu.
Zapowiedzią tego, co będą mogli Państwo zobaczyć na scenie, będzie odczytanie fragmentów scenariusza przez odtwórców głównych ról: Dariusza Siastacza (Liliom), Katarzynę Bieniek (Juli, Lujza), Olgę B. Długońską (Muskatowa) oraz Piotra Michalskiego (Linzmann, Koncypista).

Dotychczas, w ramach cyklu Rozmowy przedpremierowe, odbyły się spotkania z:
Zbigniewem Brzozą (Kamienie w kieszeniach Marie Jones) Piotrem Cieplakiem i Pawłem Czepułkowskim (Fantazy Juliusza Słowackiego) oraz Katarzyną Deszcz (Ostatnia taśma Samuela Becketta).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Najnowsze aktualności

 

Pracuj w kulturze!

Pracuj w kulturze! Nasz Zespół poszukuje Specjalisty/Specjalistki ds. Promocji. Znasz kogoś, kto może być zainteresowany?

 

Zdenka Pszczołowska opowiada o „Lizystracie” Przemysławowi Guldzie

Młoda, ale już uznana reżyserka, Zdenka Pszczołowska, przygotowała w Teatrze Miejskim w Gdyni zaskakującą adaptację antycznego dramatu – „Lizystraty”, w której antyk łączyć się będzie z science fiction – pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej Trójmiasto online.