Mariusz Żarnecki w subiektywnym spisie aktorów Jacka Sieradzkiego

W Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego (edycja 31) publikowanym na e-teatrze z ogromną przyjemnością czytamy o wyróżnieniu naszego Wspaniałego Aktora Mariusz Żarneckiego. Gratulacje!

Mariusz Żarnecki [zwycięstwo]

Przez lata kojarzyłem go raczej z lżejszym repertuarem, którego na afiszu gdyńskiego Miejskiego nigdy nie brakowało. Przełomem, przynajmniej w moich obserwacjach, był Kursk, sztuka Pawła Huellego wystawiona przez Krzysztofa Babickiego na Darze Pomorza, opowiadająca o losie łodzi podwodnej, której załogę rosyjskie władze skazały na śmierć, byle nie skorzystać z pomocy innych krajów. Grał markiza de Custine, z uszminkowaną twarzą, tanecznym krokiem schodził po wąskich schodkach pod pokład okrętu, długi czas zachowując lekkość i wyższościowy uśmieszek, bardzo powoli i dramatycznie spływający mu z twarzy. Podobnie pomyślaną rolę kogoś, kto usiłuje zrozumieć i rozważyć wypadki, ku którym został posłany, gra w inscenizacji Jądra ciemności przygotowanej przez tę samą ekipę (Huelle adaptował Conrada) i w tym samym miejscu. Jako Marlow jest w swej dociekliwości znakomitym partnerem Kurtza granego przez Piotra Michalskiego. Chciałem dla wzbogacenia portretu zobaczyć go jeszcze na Scenie Letniej w spektaklu według Szymona Jachimka, gdzie był zapowiedziany jako Technolog betonu, oraz Żona Szejka(!), ale nie było mi dane

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.