Nagrody Dyrekcji Teatru Miejskiego w Gdyni

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zostały przyznane Nagrody Dyrekcji Teatru Miejskiego w Gdyni za rok 2021. Na spotkaniu 25 marca otrzymały/li je nasze Koleżanki i Koledzy, którym serdecznie gratulujemy:

Elżbieta Mrozińska /aktorka/ Wszyscy znamy i kochamy Elżbietę Mrozińską, wiemy że jest Mistrzynią ról charakterystycznych, że przepięknie śpiewa, że każdą, najmniejszą rolą potrafi oczarować publiczność i skraść ją dla siebie. Dzięki kreacjom z ubiegłego sezonu wiemy też, że swoim aktorstwem sięga do jakiegoś niezwykłego uniwersum, które pozwala jej czynić swe bohaterki i bohaterów czystymi i czytelnymi, przejmującymi i przepełnionymi prawdą. Intymność jaką ich obdarza, pozwala przeprowadzać widzów przez niełatwe często opowieści. Za wielką prawdę i „wstydliwą Chudzinę”.

Marta Pałubicka /koordynatorka pracy artystycznej i sekretarka/ za uśmiech, cierpliwość, otwartość i rozwiązywanie problemów od ręki. Za dyskrecję, uprzejmość i koordynację wielu, czasem wydawałoby się sprzecznych, zadań i potrzeb. Za niestrudzoną czułość dla teatru i wszystkich jego ludzi.

Anna Zalewska-Uberman /specjalistka ds. edukacji/ za nienachalne dopingowanie do rozwoju młodych ludzi. Za bezpretensjonalne wspieranie ich w zdobywaniu wiedzy. Za wskazywanie, że mądrość jest wartością, której szukamy nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz nas samych, a także, że Teatr jest miejscem, w którym uczymy się od siebie nawzajem. Za spokój i profesjonalizm w ostatnich trudnych sezonach.

Arkadiusz Brandys /szef obsługi sceny/ za otwartość i gotowość do działań w niełatwych warunkach. Za siłę i hart ducha. Za sprawne kierowanie zespołem obsługi sceny i szybkie podejmowanie decyzji. Za wysiłek fizyczny, ale i serce wkładane w pracę na rzecz tej ulotnej materii, którą jest teatr, bliski nam wszystkim.

Krzysztof Marciniak /konserwator/ Teatr potrzebuje wrażliwości i siły. Obie te moce muszą iść w parze, aby publiczność chciała nas odwiedzać. Krzysztof Marciniak reprezentuje obie te moce i dba, jak tylko może, aby nasze stare mury chciały jeszcze nas i naszą publiczność bezpiecznie gościć. Za złote: ręce, serce i głowę, za otwartość i gotowość do działań w szalonych warunkach. Za uczciwość i branie pełnej odpowiedzialności za słowa i czyny.

Dariusz Szymaniak /aktor/za wielość scenicznych kreacji, za ich wielkość nawet w epizodach. Za precyzję, koncentrację i wiarę w postać sceniczną, za uważność na literaturę i głęboko humanistyczne podejście do teatru, za czułość na jego ulotną materię i za nieustającą potrzebę rozwoju.

Maciej Wizner /aktor/ Za otwartość na wyzwania, gotowość do zadań, znajdowanie rozwiązań. Za skrupulatność, znakomite przygotowanie oraz cenną umiejętność niepoddawania się w chwilach kryzysu. Za wiele znakomitych ról prezentujących szeroką gamę dojrzałego aktorstwa oraz skuteczność i oparcie w osobie asystenta reżyserów. Za bliską nam wszystkim słabość do teatru, czułość na jego ulotną materię i ciągłą ciekawość sceniczną.

Najnowsze aktualności