Nagrody Dyrektorów Teatru im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Nagrody Dyrektorów Teatru im. Witolda Gombrowicza w Gdyni otrzymują:

Marta Kadłub
Wyjątkowa metamorfoza na przestrzeni wielu sezonów. Od delikatnej energii dziecka do wyrazistej kobiecej wrażliwości. W minionych sezonach w kilku tytułach stworzyła zapadające w pamięć, różne aktorsko kreacje. Potencjał, chęć rozwoju, transformujący się talent.

Rafał Kowal
Od czarującej groteski do śmiertelnej powagi. Szeroki zakres aktorskich umiejętności. Talent, muzykalność, niezwykła otwartość na możliwości kreowania postaci.

Mariusz Żarnecki
Wyrazisty, przykuwający uwagę, ze spokojem i skupieniem budujący role.
Demoniczny, czarujący, tajemniczy – w każdej roli w punkt!

Piotr Muszyński
Jego zawód zmienia się tak szybko, jak szybko następują zmiany w elektronice i akustyce. Jeszcze niedawno pracował na urządzeniach analogowych. Dziś standardem jego pracy są urządzenia cyfrowe. On sam, niezmiennie, pozostaje niezwykle czuły na dźwięk, jego oddziaływanie na emocje widza i komfort pracy aktora. Za profesjonalizm, oddanie, a nawet poświęcenie dziękujemy Piotrowi Muszyńskiemu, mistrzowi zachowywania spokoju w niepewnych sytuacjach.

Sabina Czupryńska
Subtelna blondynka, tytan pracy, autorka teatralnych „druków”, zwłaszcza programów do premierowych spektakli, w których przemyca parę prawd o współczesności. Autorka książek o kobiecych relacjach ze światem. Autorka projektów kostiumów, które nawiązują do charakteru postaci. Czasami pozwala sobie na ekstrawagancję – jak w przypadku kreacji do spektaklu „Osiecka. Archipelagi”, zwłaszcza do piosenki „Zielono mi”. Związana z naszym teatrem talentem, sercem, duszą i okolicą… mieszka tuż za rogiem, w 2019 roku współtworzyła album poświęcony 60-leciu naszego teatru, który nosi tytuł „Wciąż dotknięci teatrem”. Za to, że Sabina jest wciąż „dotknięta teatrem” ta nagroda.

Marzena Szymik-Mackiewicz
Winston Churchill powiedział, że dyplomata to człowiek, który się dwa razy zastanowi, zanim nic nie powie. Marzena nie musi się zastanawiać. Wie, kiedy nie mówić nic, a kiedy powiedzieć to, co jest najodpowiedniejsze w danej chwili. Nic nie wyprowadzi jej z równowagi, chyba, że sama o tym zdecyduje, dlatego tak doskonale łączy świat mediów i teatru pełniąc rolę rzecznika prasowego. W słowie zwięzła, w opinii konkretna, uwielbia sytuacje pozornie bez wyjścia, kiedy wszystko się dzieje szybko i wspaniale. Nieocenione wsparcie, dobry słuchacz, błyskotliwość i inteligencja. Dobrze mieć ją po swojej stronie. Autorka albumu z okazji 50-lecia teatru i ostatnio – współautorka aneksu z okazji 60-lecia. Słuszna Osoba na odpowiednim miejscu.

Gratulujemy i życzymy satysfakcjonujących wyzwań i nieustających chęci do współtworzenia tej ulotnej materii, jaką jest teatr.

Najnowsze aktualności