Nagrody Dyrektorów Teatru Miejskiego

23 marca 2018 podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Nagrodę Dyrektorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni otrzymali:

Beata Buczek – Żarnecka (aktorka). Powiedzieć, że jest Pani diamentem na naszej scenie, to nic nie powiedzieć. Urok, wdzięk i precyzja, które zapierają dech w piersiach publiczności. Misternie uplecione kreacje kobiet, którymi panie chciałyby być, a za którymi panowie tęsknią. Teatr w czystej postaci. Z równie hipnotyzującą energią potrafi Pani poruszać, jak i wzruszać i bawić. Rolą Barbary w NASTĘPNEGO DNIA RANO, energetycznej mamy i teściowej, która cieszy się życiem, skradła Pani uwagę widzów, dając im wiarę w sens życia i miłość. Gratulujemy i życzymy takich olśnień i radości, jakie wnoszą Pani bohaterki.

Ilona Czech (kierownik działu administracyjno – gospodarczego). Na co dzień boryka się z szeregiem obcych Melpomenie tematów. Zawsze ostatecznie znajduje rozwiązania dla przyziemnych spraw tak, aby te wzniosłe mogły się z powodzeniem realizować. Z przejęciem i zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki, dla każdego znajdując miłe słowo i gest. Gratulujemy i życzymy nieustających sił, spełnienia i wiary w swoją teatralną misję.

Renata Kierznikiewicz (księgowa). Pogrążona w fakturach i obliczeniach, w materii, która dla artystów jest chaosem, skrupulatnie podlicza i cierpliwie panuje nad cyferkami. Zaangażowaniem i spokojem porządkuje świat teatralnych finansów. Gratulujemy i życzymy nieustających sił i zapału do pracy.

Elżbieta Mrozińska (aktorka). Wulkan sceniczny. Nieoceniona, charyzmatyczna, zjawiskowa. Z każdej roli uczyni mistrzowską autorską etiudę. Dzieci kochają ją ze strachu, dorośli ze śmiechu. Wystarczy, że wejdzie lub się potknie, a widz już nie oderwie od niej wzroku. Kradnie publiczność nawet, kiedy milczy, choć przepięknie śpiewa. Znakomita aktorka charakterystyczna, wzruszająca w rolach komediowych, poruszająca w dramatycznych. W minionym roku stworzyła wstrząsającą kreację Babki Prababki Sofii Antonownej w spektaklu KURSK. Zbudowała nią teatr w teatrze, indywidualną tragedię w obliczu tragedii narodowej, bardzo osobisty, intymny świat postaci cierpiącej, niezrozumianej i odrzuconej. Mistrzostwo! Pani Elu, dziękujemy za te wszystkie kreacje, zaskakujące, zabawne, wzruszające, błyszczące wielkim talentem i wyobraźnią. Gratulujemy i życzymy nieustających sił, spełnienia i nowych pomysłów, które ożywiają ducha teatru.

Piotr Muszyński (akustyk). W skupieniu i ciszy słyszy więcej, a nawet jeszcze więcej. Czuły na dźwięki, wizję kompozytora, potrzeby aktora i komfort widza. Wie, co zrobić i jak, żeby akustyka stała się dyskretnym acz pełnoprawnym współtwórcą spektaklu. Precyzyjny, otwarty, profesjonalny. Siła spokoju, o który w teatrze trudno, a który jest cenny przy tworzeniu dzieł tak złożonych jak przedstawienie teatralne. Gratulujemy i życzymy satysfakcjonujących wyzwań i nieustających chęci do współtworzenia tej ulotnej materii, jaką jest teatr.

Monika Müller (specjalista rzemiosł teatralnych, malarz-butafor). Niezastąpiony trybik w machinie teatru. Od blisko trzydziestu lat w naszym teatrze. Niewidoczna dla oka widza, ale niezbędna. Prawa ręka scenografów, która, w lot rozumie ich wizje plastyczne i z precyzją oraz wrażliwością przekłada je na sceniczną rzeczywistość. Wyczucie na ulotną materię, jaką jest teatr, wrażliwość na kolor i fakturę. Gotowość i otwartość na najbardziej wyszukane inscenizacyjne wizje, to Pani ogromne zalety. Gratulujemy i życzymy nieustających sił i ciekawości, która jest cechą kreatorów.

Szymon Sędrowski (aktor). Talent, prezencja i dystans do siebie. Cechy aktora idealnego. Energia, siła i pieczołowicie dobrane środki z każdej zbudowanej przez Pana postaci wydobywają jej najlepsze cechy czyniąc ją filarem przedstawienia. Jak w przypadku PRAWDY. KOMEDII MAŁŻEŃSKIEJ, w której grany przez Pana Michał staje się postacią tak bardzo z krwi i kości, że publiczność nie chce wypuścić go ze sceny. Panowie chcą być jak on, panie zaś wybaczają mu wszystko. To uwertura sceniczna i aktorska jazda bez trzymanki. Gratulujemy i życzymy nieustających kreacji, inspiracji i samorealizacji.

Najnowsze aktualności