Nagrody Dyrektorów Teatru Miejskiego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Dyrektorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni przyznali nagrody za pracę, trud i zaangażowanie włożone w rozwój naszego Teatru.

Rafał Kowal (aktor) – za profesjonalne opracowanie aranżacji muzycznych i wzbogacenie warstwy dźwiękowej spektakl „W kręgu namiętności – Tango Piazzolla” oraz doskonałą kreację Aleksandra Marinesco w spektaklu „Idąc rakiem”.

Maciej Sykała (inspicjent, aktor) – za nieustępliwe stanie na straży tak nieprzewidywalnej i ulotnej materii, jaką jest przedstawienie teatralne oraz sprawne godzenie ról inspicjenta i aktora.

Violetta Jarzycka i Marzena Bochnak (garderobiane) – za czujne, pełne pasji i subtelnego wyczucia wspieranie aktorów w tym ważnym momencie, jakim jest przeistoczenie się z osoby prywatnej w postać sceniczną.

Arkadiusz Brandys (główny brygadier sceny) – za wieloletnie, profesjonalne i odpowiedzialne kierowanie ekipą obsługi sceny naszego teatru, szczególnie za to, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a wyzwania jakie przynoszą Scena Letnia na plaży w Orłowie czy spektakle Festiwalu R@Port, grane poza siedzibą na Bema, dodają mu skrzydeł.

Najnowsze aktualności

 

28. Scena Letnia w Orłowie

W Teatrze trwają przygotowania do otwarcia 28. Sceny Letniej w Orłowie. Tegoroczna wakacyjna edycja SL trwać będzie od 22 czerwca do 11 sierpnia 2024. Otworzy ją premiera spektaklu „Przybora. Kabaret metapsychiczny” w adaptacji i reżyserii i Jacka Bały.

 

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizowanym w Gdyni półmaratonem 18 maja (sobota) w godzinach wieczornych nastąpią utrudnienia w ruchu.