O Lizystracie w Radiu 357

O Lizystracie – bohaterce antycznej komedii, która namówiła koleżanki do seksualnej wstrzemięźliwości, o strajku kobiet w proteście wobec przemocy, o tym, że przemoc nie ma płci, i co mają wspólnego starożytność z konwencją science fiction opowie Zdenka Pszczołowska, reżyserka naszej najnowszej premiery, na antenie Radia 357 już w najbliższą środę 14 lutego o godzinie 9.45 w cyklu teatralnym „Kurtyna w górę” Pauliny Kozion. Wśród słuchaczy zostaną rozlosowane zaproszenia na spektakl.

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.