Od 21 do 27 maja polski dramat współczesny gotowy do R@Portu!

12. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni i 10. Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna.

Dla wszystkich miłośników teatru, zaciekawionych diagnozą współczesności i nas samych, Teatr Miejski w Gdyni przygotowuje już po raz dwunasty festiwalowy przegląd najnowszych polskich produkcji teatralnych i czytania najlepszych sztuk nadesłanych na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Tygodniowa teatralna uczta: dramaty, komedie, spektakle muzyczne, polityczne, familijne.

Od 21 do 27 maja polski dramat współczesny gotowy do R@Portu!
W dniach 20-27 maja w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się dwunasta edycja Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. R@Port jest najważniejszym polskim festiwalem prezentującym spektakle teatralne, których podstawą jest polska literatura współczesna. Jest, zgodnie z nazwą, „raportem” odnotowującym najważniejsze, najżywsze osiągnięcia w polskiej dramaturgii w danym roku. Poprzez konkursową prezentację przedstawień teatralnych, festiwal „składa raport” o kondycji współczesnego dramatu polskiego i odpowiada na pytania:- Jaką wizję świata odsłania nam dzisiejszy teatr, jakich dotyka problemów, jaki obraz Polski i jej mieszkańców prezentuje widzom i jakimi środkami to czyni. Festiwal stanowi dla mieszkańców Gdyni i gości z całej Europy niepowtarzalną okazję spotkania artystów, prezentujących wielką panoramę polskiego teatru. Jednocześnie po raz dziesiąty przyznana zostanie Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.