Oferta edukacyjna online dla rodzin i wszystkich ciekawych teatru

W okresie wakacyjnym, w ramach edukacyjnej odsłony naszego programu „Kilka minut teatru dziennie, (prawie) codziennie” przygotowujemy dla Was dwa projekty, w ramach których, będziecie mogli nas odwiedzić nie wychodząc z domu, spotkać się on line z aktorami i pobawić się w teatr w Waszych domach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

KULISY TEATRU – filmowy cykl, podczas którego zabierzemy Was w podróż za kulisy Teatru Miejskiego. Pokażemy Wam miejsca zazwyczaj niedostępne dla widzów, w których przygotowujemy nasze spektakle: rekwizytornię, magazyn scenografii, garderobę, charakteryzatornię, pracownię krawiecką, wypożyczalnię kostiumów, kabinę akustyków i oświetleniowców, kulisy Dużej Sceny. Przewodnikami po świecie teatru będą aktorzy i zespół techniczny.
Filmiki będą udostępniane na stronie internetowej Teatru a także na naszym kanale You Tube, Fb, Twitterze oraz Instagramie.

RODZINNE CZYTANKI.DOMOWE REKWIZYTORIUM – cykl spotkań online skierowany do rodzin, podczas których aktorzy Teatru Miejskiego będą czytać fragmenty literatury dziecięcej, której tematem są przedmioty domowe. Czytaniom towarzyszą rozmowy o lekturze i mini warsztaty. Terminy: 5, 12, 19, 26 lipca oraz 2 i 9 sierpnia, g. 16:00 – 17:00. Obowiązują zapisy: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl

Dodatkowo nasze wirtualne spacery i czytanki zostaną wzbogacone o moduł edukacyjny. Proponując proste ćwiczenia i działania możliwe do przeprowadzenia w Waszych domach, pragniemy zachęcić do rodzinnej zabawy w teatr.

Więcej informacji już wkrótce !

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.