Orędzie Dyrektora Krzysztofa Babickiego z okazji MDT

Szanowni Państwo

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, możemy sobie, jako ludzie Teatru, złożyć najlepsze życzenia: abyśmy zawsze stali po stronie wartości, aby to wszystko, co pokazujemy na naszych scenach, było profesjonalne i rzetelne, abyśmy naszymi przedstawieniami, rolami wzruszali i bawili Widzów, których brawa i uznanie są najlepszą odpowiedzią na nasze sceniczne poczynania.

W liście do studentów PWST z 1995 roku Zbigniew Herbert pisał:

„Bądźcie w każdej chwili, w każdym wypowiedzianym ze sceny słowie po stronie wartości, za pięknym rzemiosłem, przeciw tandecie, za nieustającym wysiłkiem woli i umysłu, przeciw łatwej manierze, za prawdą, przeciw obłudzie, kłamstwu i przemocy. I nie bądźcie na litość Boską nowocześni. Bądźcie rzetelni”.

W czasach, kiedy kryzys ekonomiczny dotyka nas i naszych Widzów, kiedy mamy coraz większą trudność w identyfikowaniu się ze sprawującymi władzę, kiedy coraz częściej nieufność jest reakcją na otaczający nas świat – życzę nam Wszystkim, aby Teatr był bezpiecznym miejscem dla różnych idei, pomysłów, gdzie odmienny punkt widzenia nie jest punktem widzenia wroga, a Wartością.

Krzysztof Babicki, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.