Piotr Michalski czyta dzieciom

16 lipca o godzinie 12:00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Rodzinne czytanki nad morzem” pod hasłem: „Animals Wow. Poznaj z nami świat zwierząt”. Książkę Margarity del Mazo i Palomy Valdivii „Maska lwa” przeczyta aktor naszego Teatru Piotr Michalski. Za jego sprawą przeniesiemy się do świata Afryki, na sawannę, gdzie właśnie przyszedł na świat mały lew, który w przyszłości ma zostać królem zwierząt, ale … zamiast groźnie ryczeć i wzbudzać respekt ciągle się uśmiecha i bawi z zebrą w berka … Zapraszamy do wysłuchania pięknej i mądrej historii o przyjaźni, dorastaniu i odwadze bycia sobą, która trafia zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
Po czytance odbędą się rodzinne warsztaty prowadzone przez: Annę Zalewską-Uberman, Martę Fass i Martę Pałubicką. Podczas zajęć nauczymy się ryczeć jak lwy i brykać jak zebry. Odtańczymy afrykański taniec i wykonamy reliefowe maski, inspirowane niezwykle energetycznymi ilustracjami chilijskiej artystki Palomy Valdivii.
Dodatkowo, na wszystkich małych uczestników czytanek czekają niespodzianki ufundowane przez Fabrykę Czekolady „Bałtyk”, Opec, Trefl S. A i Ziaja.
Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie !
Teatr Miejski realizuje akcję w ramach projektu edukacyjnego Palec Gombrowicza czyli „Dotknięci Teatrem”.

Najnowsze aktualności

 

Żegnamy Jerzego Stuhra

Żegnamy Jerzego Stuhra (18.04.1947 – 9.07.2024)

Z ogromnym smutkiem przyjmujemy informację, że zmarł Jerzy Stuhr. Wspaniały aktor, polonista, profesor sztuk teatralnych, wieloletni juror Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.