PODSUMOWANIE XVI SCENY LETNIEJ TEATRU MIEJSKIEGO IM. WITOLDA GOMBROWICZA W GDYNI

XVI sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca. Od 1 lipca do 14 sierpnia miłośnicy Sceny Letniej mogli obejrzeć ponad 30 spektakli, a wśród nich: Słodkie lata 20., 30. …, w reżyserii Jana Szurmieja, którego przedstawienia od lat cieszą się wśród naszych widzów niesłabnącą popularnością. Ponadto, w Orłowie, gościł także przeniesiony z desek teatru przy ul. Bema monodram Grzegorza Wolfa Seks, prochy i rock and roll oraz trzy przedstawienia/recitale przygotowane przez Centrum Kultury: Hotel Palace, Recital Piosenki Francuskiej i Recital Piosenki Żydowskiej, a także gościnnie Kabaret LIMO i Elżbieta Adamiak. Wszystkie propozycje, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, którym nasz teatr na plaży stwarza jedyną, niepowtarzalną możliwość obcowania ze sztuką i przyrodą jednocześnie.
Prócz stałych pozycji repertuarowych kontynuowaliśmy cykl Cała Polska czyta dzieciom, w ramach którego znane osobistości ze świata sztuki, polityki i sportu czytały najmłodszym ulubione przez nich bajki.
Nowością na Scenie Letniej była prezentacja przedstawienia przygotowanego przez młodzież (Przystań 26’. Retro Scena) podczas dwutygodniowych warsztatów teatralnych w ramach ogólnopolskiego projektu Lato w Teatrze, w którym nasza placówka uczestniczyła po raz pierwszy, ale już z ogromnym powodzeniem.

Z powodu deszczu zmuszeni byliśmy odwołać tylko jedno przedstawienie, zaś dwa przerwać w trakcie (w tym, niestety, premierę), ale mimo kapryśnego lata Scenę Letnią odwiedziło w tym sezonie ok. 8000 widzów, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć 80- procentową frekwencją.

I tak już po raz szesnasty, niezwykły, teatralny zakątek pod gołym niebem, w sąsiedztwie morza tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno było się żegnać po upływie lata…

Najnowsze aktualności

 

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala

Miło nam poinformować, że Rafał Kowal, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, rolą Piotra Kloca w „Śnie nocy letniej”, świętować będzie 20 maja 2023 roku jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.