PODSUMOWANIE XVIII SCENY LETNIEJ TEATRU MIEJSKIEGO

XVIII sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca. Nasza Scena Letnia osiągnęła w tym roku pełnoletniość. Od 29 czerwca do 11 sierpnia jej miłośnicy mogli obejrzeć ponad 30 spektakli, a wśród nich ulubione tytuły: gorące Tango Piazzolla, Słodkie lata 20., 30. …, bawiącego w każdych okolicznościach, także morskich Boga Woody Allena, głośne hity małej sceny: Boga mordu i Sammy’ego oraz – w scenerii słynnego polskiego żaglowca – Idąc rakiem – na „Darze Pomorza”. Wzorem lat ubiegłych kontynuowaliśmy cykl Cała Polska czyta dzieciom, czyli otwarte spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży.
Wszystkie propozycje, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, którym nasz teatr na plaży stwarza jedyną, niepowtarzalną możliwość obcowania ze sztuką i przyrodą jednocześnie.

Z powodu deszczu zmuszeni byliśmy odwołać 2 przedstawienia, ale mimo nieprzewidywalnego lata Scenę Letnią odwiedziło w tym sezonie ok. 4500 widzów.

11 sierpnia podczas wieczornej gali zakończenia Sceny Letniej Nordea Bank Polska nagrodził zwycięzców jedenastej edycji konkursu fotograficznego Nordea Foto – Scena Letnia w obiektywie.
W kategorii profesjonalistów nagrodę główną w wysokości 3000 zł otrzymał Łukasz Brodowicz. Wśród amatorów najlepsze okazało się zdjęcie autorstwa Justyny Jazgarskiej, która otrzymała czek na kwotę 2000 zł. Wyróżnienie w kategorii profesjonalistów przypadło Marcinowi Łabędzkiemu, a w kategorii amatorów Ewie Lipińskiej. Wyróżnieni fotograficy otrzymali bon o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu fotograficznego.

I tak już po raz osiemnasty, niezwykły, teatralny zakątek pod gołym niebem, w sąsiedztwie morza tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno było się żegnać po upływie lata…

Galeria

Najnowsze aktualności

 

Kabaret Starszych Panów na Scenie Letniej w Orłowie

Chociaż przez cały premierowy dzień było deszczowo, to niebiosa ulitowały się nad artystami inaugurującymi 28. sezon Sceny Letniej w Orłowie, organizowanej przez Teatr Miejski w Gdyni. „Przybora. Kabaret metapsychiczny” rozpoczął się zgodnie planem, pomimo siąpiącego początkowo deszczu. Na szczęście ciężkie chmury znad Orłowa zostały przegonione przez wiatr, a publiczność bez przeszkód mogła zaliczyć sentymentalny powrót do inteligentnego humoru tekstów Jeremiego Przybory i piosenek Jerzego Wasowskiego.

 

Półmetek XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

Wyłoniono półfinalistów w konkursie na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków. W XI edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego kapituła analizowała 72 recenzje, które przysłane zostały przez 24 osoby. Wszystkie nadesłane prace spełniały kryteria wyznaczone w Regulaminie Konkursu.